Režisore Ināra Slucka Nacionālajā teātrī iestudē „…bagāto kundzi…”

Režisore Ināra Slucka Nacionālajā teātrī iestudē „…bagāto kundzi…”
Publicitātes foto . Skats no Nacionālā teātra topošā iestudējuma „... bagātā kundze...”
30-08-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālajā teātrī top izrāde pēc Andreja Upīša darbu motīviem „… bagātā kundze…” Ināras Sluckas režijā. Pirmizrāde - 12. septembrī.

Turpinot iepriekšējos darbos aizsākto filmas un teātra robežu nojaukšanu, Ināra Slucka sezonas atklāšanas izrādei izvēlējusies vienu no slavenākajām latviešu kinofilmām – „Pie bagātās kundzes”.  Andreja Upīša stāsti par divdesmito gadu Rīgu zelta burtiem ierakstīti latviešu literatūras klasikā un šodien izskan tikpat aktuāli kā toreiz, kad sarakstīti.

Izrādes centrā – Emmas Kārkls sapnis par īsto dzīvi, kurā nauda nav jāpelna salīkušu muguru, jo jaunām un skaistām sievietēm to parasti sagādā viņu pielūdzēji. Diemžēl visi sapņi nepiepildās…

Izrādē piedalās ļoti plašs aktieru ansamblis. Emmas Kārkls lomā – Inga Misāne-Grasberga, Oļģerts Kurmis – Normuns Laizāns, vecie Kārkli – Līga Liepiņa un Ģirts Jakovļevs, Kalnkāja kundze un kungs – Zane Jančevska un Jānis Skanis.

 

Izrādes kostīmu māksliniece ir Ieva Kundziņa, horeogrāfe – Olga Žitluhina, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, Jāņa Līdes muzikālais noformējums, operators Uldis Jancis, gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Iepriekšējais Ināras Sluckas iestudējums  „Zudušo laiku citējot” ir izvirzīts septiņām „Spēlmaņu nakts” nominācijām, tostarp „Gada izrāde” un „Gada režisors”.

Teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča vēl atgādina, ka 12. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos arī „Titāniks” Regnāra Vaivara režijā OKartes Jaunajā zālē un „Satisfakcija” Dāvja Auškāpa režijā Aktieru zālē.

0 komentāri

Komentāru nav