ECB Eiropas kultūras dienas Frankfurtē būs veltītas Latvijai

ECB Eiropas kultūras dienas Frankfurtē būs veltītas Latvijai
Marco Borggreve . Vijolniece Baiba Skride
30-08-2013 A+ A-
Frankfurtē pie Mainas no šā gada 16. oktobra līdz 15. novembrim norisināsies Eiropas Centrālās bankas (ECB) rīkotās Eiropas kultūras dienas, kas šogad būs veltītas Latvijai, piedāvājot plašu un daudzveidīgu kultūras programmu.

Ik gadu ECB Eiropas kultūras dienas ir veltītas citai Eiropas Savienības dalībvalstij. Rudens mēnešos Frankfurte pie Mainas kļūst par vietu, kur norisinās daudzi augstas kvalitātes mākslas pasākumi, kas aptver visdažādākos žanrus – no mūzikas, dejas un teātra līdz lekcijām par mākslu un izstādēm, literārajiem pasākumiem un filmām, kā arī pasākumiem bērniem.

ECB kultūras dienas rīko kopā ar attiecīgajā gadā izvēlētās valsts nacionālo centrālo banku, saņemot atbalstu no daudziem partneriem, kam svarīga Eiropas mākslas un kultūras popularizēšana. Latvijas kultūras dienas Frankfurtē atbalsta Rīgas dome, Rīgas Brīvostas pārvalde un „LIVE RĪGA”.

2013. gada Latvijas kultūras dienu programmā iekļauts pasākumu kopums, kas ir daļa mūsdienu Latvijas kultūras ainavas.

Eiropas kultūras dienu atklāšanas koncertā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Aināra Rubiķa vadībā. Solisti – Baiba Skride (vijole), Reinis Zariņš (klavieres) un Aigars Reinis (ērģeles).

Eiropas kultūras dienu laikā Frankfurtē viesosies arī soprāns Inga Kalna, ērģelniece Iveta Apkalna, koklētāja Laima Jansone kopā ar perkusionistu Arti Orubu, kā arī grupa „Instrumenti”. Programmā iekļauta arī režisora Alvja Hermaņa veidotā Jaunā Rīgas teātra izrāde „Garā dzīve”, Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu!”, Aika Karapetjana  filma „Cilvēki tur”, kā arī Lailas Pakalniņas, Herca Franka un Ivara Zviedra dokumentālās filmas. Eiropas kultūras dienās izskanēs arī Valentīnas Freimanes grāmatas „Ardievu, Atlantīda!” fragmentu lasījums, Latvijas laikmetīgās fotogrāfijas izstāde, gan arhitektūras ekspozīcija „Rīga top!”.

Eiropas kultūras dienu noslēguma pasākumā 15. novembrī uzstāsies Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio koris un čelliste Kristīne Blaumane.

Vairāk par Eiropas kultūras dienām un Latvijas kultūras programmu lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav