Pasākumi Kalnciema kvartālā pirmajā septembra nedēļā

Pasākumi Kalnciema kvartālā pirmajā septembra nedēļā
Publicitātes foto
30-08-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā arī septembra pirmajā nedēļā turpināsies vasaras sezonas pasākumi – būs brīvdabas kino, koncerts un tradicionālais mājražotāju un zemnieku tirdziņš.

Trešdien, 4. septembrī, plkst. 20.30 varēs noskatīties filmu „Vigilante Vigilante”, ko Latvijas skatītājiem piedāvā Singapūras dizaina studijas „Anonymous” rīkotais Dizaina filmu festivāls, kas atceļojis uz Latviju pēc Kuldīgas Mākslinieku rezidences un Latvijas Mākslas akadēmijas ielūguma un Kuldīgā norisinājās 16. un 17. augustā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Filma stāsta par ielu mākslu. Ar centīgiem pūliņiem attīrīt pilsētvidi no grafiti, ASV uzdarbojas tādas kā ielu mākslas „apkarošanas kustības”. Taču daži no šiem censoņiem, paši to nemanot, kļūst par turpinātājiem ielu mākslai, un nereti tieši viņu radošās izpausmes kļūst par draudiem pilsētvidei. Centīgi pūloties iznīcināt grafiti, entuziasti ar krāsu bundžām un pindzelēm rokā, piemēram, nelegāli pārkrāso svešu īpašumu fasādes. „Vigilante Vigilante” ir divu autoru stāsts, kas cenšas atmaskot noslēpumainos ielu mākslas „apkarotājus” un runā par tiesībām uz brīvu māksliniecisko izpausmi, sākot no ielu kultūras līdz akadēmiskai videi.

Filmu „Vigilante Vigilante” varēs noskatīties arī Kuldīgas mākslinieku rezidencē 6. septembrī plkst. 19.00.

Ceturtdien, 5. septembrī, gaidāms iknedēļas brīvdabas koncerts, kas, iespējams, būs sezonu noslēdzošais Kalnciema kvartāla brīvdabas mūzikas vakars. Šajā reizē gaidāma regeja grupas „Striķis” uzstāšanās.

Muzikālā apvienība spēlē kopš 2006. gada un, koncertējot dažādos Latvijas klubos un festivālos, ir ieguvusi atpazīstamību vietējo klausītāju vidū. Nesen ir iznācis otrais grupas „Striķis” albums –„Strikis Forever”. Albumā iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām lielākā daļa radušās pēdējo gadu laikā, taču ir arī tādi senāki skaņdarbi kā „Uz atgriešanos” un „Zaķīts”.

Koncerta sākums plkst. 21.00. Ieeja – bez maksas.

Piektdien, 6. septembrī, Kalnciema kvartālā būs iknedēļas „Platekrāna vakars”, kad brīvdabas kinoseansā varēs noskatīties Fernando Meirellesa filmu „360” ar Džūdu Lovu, Entoniju Hopkinsu, Reičelu Veisu, Benu Fosteru un citiem aktieriem.

Romantiskās drāmas stāsti, kurus vieno kopīgi varoņi, ir savijušies spilgtā, spraigā, gaidpilnā un jutekliskā vēstījumā par mīlestību. Vairāki pāri veic liktenīgas izvēles, viņu ceļus šķērso svešas vides un svešinieki.  Viņi ir ļoti atšķirīgi, tomēr kaut kas neatturami saista citu pie cita. Vai tas ir tikai sekss vai arī dziļākas jūtas, laimes meklējumi vai bailes no vientulības?

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Seansa sākums plkst. 20.00. Ieeja bez maksas. Pēc filmas – kā allaž, varēs noskatīties kāda populāra mūziķa koncerta ierakstu.

Septembra pirmās nedēļas programma noslēgsies sestdien, 7. septembrī, kad no 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla pagalmā norisināsies iknedēļas tirdziņš.

Latvijas zemnieki piedāvās svaigus augļus, dārzeņus un sēnes, gaļas un piena produktus. Tirdziņā būs arī svaigais medus, jauni maizes izstrādājumi, gardas kūkas un lieliski kūpinājumi. Šoreiz gaidāmi arī jauni sezonāli un oriģināli rokdarbi amatnieku sadaļā. Vīnu veikalā rosīsies Mārtiņš Rītiņš un restorāns „Vincents”.

Kalnciema kvartāls atrodas Rīgā, Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā. Vairāk par Rīgas radošajiem kvartāliem lasi šeit.

0 komentāri

Komentāru nav