Rīgā notiks retro autobusu parāde

Rīgā notiks retro autobusu parāde
Publicitātes foto
31-08-2013 A+ A-
No 4. līdz 6. septembrim Rīgā Paneiropas autoostu asociācija (Association of Paneuropean Coach Terminals, e.V. (APC)) un AS „Rīgas starptautiskā autoosta” par godu asociācijas desmit gadu jubilejai rīko vairākus pasākumus, tostarp retro autobusu parādi.

Tādēļ  4. septembrī plkst. 14.00 AS „Rīgas starptautiskā autoosta” teritorijā (Prāgas ielā 1) notiks autobusu parāde – „No pagātnes uz nākotni” („From the past to the future”). Tās laikā būs iespēja apskatīt vairākus retro autobusus, kuri pasažieru apkalpošanā tika izmantoti pagājušajā gadsimtā, veicot pasažieru pārvadājumus maršrutā no Tallinas uz Rīgu un Viļņu pirms sešdesmit gadiem.

Starp tiem būs apskatāmi tādi leģendāri autobusi kā „Ceļu karalis” („King of the Roads”), 1956. gada ZIS 127; „Ikarus Lux”, pirmais Eiropas autobuss, kuru sāka izmantot PSRS; 1970. gada „Ikarus 255”, kas plašāk pazīstams ar nosaukumu „Akvārijs” („Aquarium”). Visi autobusi ir atjaunoti un restaurēti atbilstoši sākotnējam tehniskajam un vizuālajam stāvoklim un šobrīd ir darba kārtībā.

Deviņdesmitos gadus pārstāvēs 1982. gada „Mercedes 0303” un pirmais „Volvo B12 Carrus”, kas arī tiek uzskatīts par pēdējo Somijas autobūves sasniegumu autobusu nozarē līdz šim.

Latvijas autobūvi pārstāvēs uzņēmuma SIA „M.E.LAT-LUX” atjaunotais RAF autobuss, kas ir uzņēmuma lepnums un tiek uzturēts teicamā tehniskā stāvoklī.

Kopā ar retro autobusiem parādē piedalīsies arī jaunais nākotnes tehnoloģiju elektroautobuss no „Solaris Bus and Coach S.A.”, kas aprīkots ar modernākajām tehnoloģijām.

No plkst. 21.00 līdz 23.00 viesiem un interesentiem (vietu skaits ierobežots) būs iespēja izbraukt ar retro autobusiem maršrutā Rīgas starptautiskā autoosta – 13. janvāra iela – Merķeļa iela – Kalpaka bulvāris – Elizabetes iela – Eksporta iela – 11. novembra krastmala – Rīgas starptautiskā autoosta.

0 komentāri

Komentāru nav