Siguldā atklāta Venēcijas biennāles Latvijas ekspozīcija

Siguldā atklāta Venēcijas biennāles Latvijas ekspozīcija
Publicitātes foto
02-09-2013 A+ A-
Siguldā – Raiņa parkā – svētdien, 1. septembrī, atklāta Latvijas ekspozīcija „Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā”, kas 2012. gadā piedalījās Venēcijas biennāles 13. starptautiskajā arhitektūras izstādē.

Sigulda ir Rīgas oficiālais sadarbības partneris projektā „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”, tādēļ līdz pat 2014. gada nogalei instalācija, kas piedāvā ieskatu dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos, atradīsies Siguldas centrā.

Ekspozīcija Siguldā izvietota sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas institūtu, arhitekti Līgu Apini un kuratori Ievu Kalniņu, nodibinājumu „Rīga 2014”, radošo apvienību „Other Side Studio” (Aksels Bruks, Kristaps Kleinbergs, Edgars Rožkalns, Helvijs Savickis, Austra Stupele).

Ekspozīcija „Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā” tika izgatavota 2012. gadā ar moto: „Iekšējā brīvība kā nākotnes domāšanas arhitektūra”.

Ekspozīcija piedāvāja Venēcijas apmeklētājiem ieskatu dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos, tādējādi kļūstot par „ielu ielā”.

Instalāciju veido trīs daļas. Pirmā ataino Brīvības ielas fasādi, kas izgatavota no pulēta nerūsējošā tērauda. Vides atspulgi spoguļattēlā rada daudzdimensionālu uztveres iespēju, kurā raugoties, Siguldas daba un Rīgas arhitektūras elementi vizuāli pārklājas un saplūst.

Otrā ekspozīcijas daļā – instalācijas aizmugurē – tērauds ir daļēji nomainīts pret autentisku koka faktūru, kas tika paņemta no Brīvības ielas pagalmu apbūves. Tā raksturo Rīgas iekšpagalmus, kur daudzviet vēl saglabājusies 19. gadsimtam raksturīgā priekšpilsētu koka apbūve.

Instalācijas trešā daļa ir veidota kā portāls, kas atrodas instalācijas centrā. Šeit apmeklētāju apņem tikai tērauda spoguļu faktūra un tajā ir redzams tikai paša apmeklētāja bezgalīgi pavairotais attēls. Šādi instalācija katram piedāvā iespēju ieskatīties sevī un apjaust savu iekšējo brīvību.

Par Siguldas kultūras programmu 2014. gadā var uzzināt „Rīgas 2014” atvērtajā birojā „Esplanāde 2014” katru sestdienu no plkst. 15.00 līdz 17.00.

0 komentāri

Komentāru nav