LNO pasniegs „Latvijas Gāzes” Gada balvu Operai 2013

LNO pasniegs „Latvijas Gāzes” Gada balvu Operai 2013
Publicitātes foto
03-09-2013 A+ A-
18. septembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā notiks tradicionālā A/S „Latvijas Gāze” Gada balvas Operai pasniegšanas ceremonija un laureātu koncerts, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LNO pārstāve Ieviņa Ancena.

Balvas tiks piešķirtas labākajiem operas solistiem, labākajai baleta solistei, sezonas spilgtākajam notikumam, spilgtākajai debijai, labākajam orķestra māksliniekam. Tāpat tiks piešķirta balva par ieguldīto mūža darbu LNO mākslinieciskajā jomā un tehniski administratīvajā jomā, balva par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem iepriekšējā sezonā un balva „Leģendārs mūžs mākslā”. Papildu informācija par laureātiem tiks sniegta preses konferencē, kas notiks 11. septembrī Latvijas Nacionālajā operā.

Savukārt 2012./2013. gada sezonas labāko jauniestudējumu tradicionāli noskaidros skatītāju balsojums, kas jau no rītdienas, 4. septembra, līdz 16. septembrim (ieskaitot) tradicionāli norisināsies portālā „Delfi”.

Par labākā jauniestudējuma titulu sacentīsies trīs operas (koncertuzvedums „Dauka”, „Toska” un „Spēlēsim operu „Mazais skursteņslauķis””) un trīs baleti („Otello”, „Karmena. 5 tango” un „Mesija”). No viena datora diennakts laikā varēs balsot tikai vienu reizi par vienu no sešiem pretendentiem uz balvu.

A/S „Latvijas Gāze” sadarbība ar LNO tika uzsākta 2005. gadā, kad uzņēmums kļuva par lielāko atbalstītāju jeb patronu Operas vēsturē. Sniegtais finansējums veicinājis LNO mākslinieciskā līmeņa izaugsmi – Opera sevi veiksmīgi pierādījusi starptautiskajā mūzikas arēnā, daudzi jaunie mākslinieki turpinājuši izglītoties un pilnveidot savas prasmes. „Latvijas Gāzes” atbalsta redzamākā virsotne ir „Latvijas Gāzes” Gada balva, kas ik gadu tiek piešķirta ne tikai operas un baleta māksliniekiem, bet arī aizskatuves cilvēkiem – tiem, kuru darbs Operas ikdienā ir tikpat nozīmīgs.

Tradīcija ik gadu pasniegt balvu Operai tika iedibināta 1997. gadā, un to uzsāka LNO toreizējais ģenerālsponsors – AS „Aldaris”.

0 komentāri

Komentāru nav