Inese Mičule JRT iestudē Tenesija Viljamsa „Ilgu tramvaju”

Inese Mičule JRT iestudē Tenesija Viljamsa „Ilgu tramvaju”
Publicitātes foto
03-09-2013 A+ A-
12. septembrī Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules iestudētais Tenesija Viljamsa „Ilgu tramvajs”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja JRT pārstāve Dagnija Grīnfelde.

Lomās: Elita Kļaviņa (Blanša Dibuā), Sandra Kļaviņa vai Iveta Pole (Stella, Junisa), Andris Keišs (Stenlijs Kovaļskis), Ivars Krasts (Mičs), Gatis Gāga (Stīvs), Ģirts Krūmiņš vai Gundars Āboliņš (Ārsts), Regīna Razuma (Medmāsa), Georgijs Surkovs vai Jēkabs Juris Jurjāns (Jauns vīrietis). Iestudējuma scenogrāfs – Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne.

Iepriekš Inese Mičule JRT iestudējusi skatītāju iemīļotās izrādes „Fundamentālists”, „Smagais metāls” un „Muša” (kopdarbs ar Elitu Kļaviņu izrādē „Muša” aktrisei pagājušajā rudenī nesa Gada aktrises titulu). Šī būs Ineses Mičules debija uz JRT lielās skatuves.

„Tenesija Viljamsa lugas to radīšanas brīdī izraisīja lielus strīdus un satraukumu sabiedrībā. Jo viņš rakstīja par cilvēka iekšējām mokām.

Ko man ar to visu iesākt šodien? Tādu jautājumu sev uzdevu, sākot darbu. Vai spēšu pierādīt skatītājiem, ka ideāli nav jāzaudē, bet pie tiem jāturas, kaut vai stūrgalvīgi kā Blanšai, taču jāturas? Citādi kā gan dzīvot, lai realitāte tevi nesaēstu no iekšpuses, kā saglabāt ilgas, alkas, mīlestību, ticību un pašu dvēseli?” tā Inese Mičule.

Savukārt Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, atklājot jauno sezonu, preses konferencē atzina, ka būtu grēks neiestudēt „Ilgu tramvaju”, ja teātrī ir tādi aktieri kā Elita Kļaviņa un Andris Keišs.

Iestudējums top ar Dienvidu Universitātes (The University of the South, Sewanee, Tennessee) īpašu atļauju.

Līdz 16 gadiem skatīties neiesakām.

Tuvākās izrādes – 17., 18., 19. un 20. septembrī, 11., 12. un 13. oktobrī.

0 komentāri

Komentāru nav