Austrumu un Rietumu satikšanās koncertā „Debesu atbalsis”

Austrumu un Rietumu satikšanās koncertā „Debesu atbalsis”
LETA
08-04-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” 20. aprīlī plkst. 19.00 diriģents Kaspars Putniņš un Latvijas Radio koris aicina uz koncertu „Debesu atbalsis”, kurā skanēs Austrumu un Rietumu komponistu mūzika – kā akcentē koncerta rīkotāji, tā būs Tālo Austrumu un Rietumu saruna par būtisko.

Programmā „Debesu atbalsis” iekļauti japāņu komponistu Toru Takemicu un Tosio Hosokavas un ķīniešu komponista Guo Veņdzjina, kā arī vācu komponistu Johannesa Brāmsa un Roberta Šūmaņa un latviešu komponistes Rutas Paideres kordarbi.

Koncertā kopā ar Latvijas Radio kori piedalīsies arī sitaminstrumentālisti Ivo Krūskops un Virdžīnija Laube.

Latvijas Radio kora diriģents un koncerta idejas autors Kaspars Putniņš stāsta: „Jau sen vēlējos rīkot Radio kora koncertu izstāžu zālē „Arsenāls”.
Man ārkārtīgi patīk šī zāle – tur ir īpaša skaņa ar ilgu reverberāciju. Turklāt šī baltā, tukšā telpa saskan ar Austrumu ideju par dievišķo. Tukšums kā absolūta pēdējā realitāte. Prieks, ka beidzot izdevās saskaņot kora plānus ar muzeja plāniem – nedēļu pēc „Purvīša balvas 2013” pretendentu izstādes noslēguma mūsu rīcībā būs „Arsenāla” baltais, skanīgais tukšums.”

Koncertu rīko VSIA „Latvijas Koncerti”. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī koncerta norises vietā.

0 komentāri

Komentāru nav