Rīgā atklās izstādi par Marku Rotko un amerikāņu abstrakto ekspresionismu

Rīgā atklās izstādi par Marku Rotko un amerikāņu abstrakto ekspresionismu
Marka Rotko gleznas „Sarkans, oranžs, dzeltenbrūns un purpurs” (1954) fragments
04-09-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Izstāžu zālē piektdien, 6. septembrī, plkst. 16.00 tiks atklāta izstāde „Marks Rotko un amerikāņu abstraktais ekspresionisms”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē LNB Komunikācijas un mārketinga nodaļas vadītāja Signe Valtiņa.

Izstādi rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs (DMRMC), ieskandinot Daugavpilī dzimušā ebreju izcelsmes izcilā amerikāņu gleznotāja Marka Rotko 110. dzimšanas dienu svinību pasākumus, kas norisināsies 2013. gada septembrī.

Izstādes apmeklētāji varēs skatīt trīs lielformāta mākslinieka darbu reprodukcijas, kā arī grāmatas par Marku Rotko un amerikāņu abstraktajiem ekspresionistiem no LNB un DMRMC bibliotēkas krājuma.

Ekspozīcijā izstādītās Keitas Rotko-Prizelas kolekcijā esošo darbu reprodukcijas ir Marka Rotko daiļrades klasiskā un tumšā perioda paraugi, aptverot laika posmu no 1954. līdz 1960. gadam.

Izstāde „Marks Rotko un amerikāņu abstraktais ekspresionisms” apmeklētājiem būs pieejama līdz 11. oktobrim. Tās noslēgumā 11. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Kr. Barona ielā 14, plkst. 16.00 notiks seminārs „Marks Rotko pasaulē un Latvijā”. Pasākuma īpašie viesi būs Dr. art. S. Pelše (Latvija) un Poznaņas Adama Mickeviča Universitātes doktorante E. K. Jaroša (E. K. Jarosz, Polija). Interesenti aicināti dalību seminārā pieteikt pa tālruni 29274845 līdz 8. oktobrim.

Marks Rotko dzimis kā Markus Rotkovičs 1903. gada 25. septembrī Daugavpilī (toreiz Dvinska, Krievijas impērija). 1913. gadā viņš kopā ar ģimeni emigrējis uz Amerikas Savienotajām Valstīm, miris 1970. gadā Ņujorkā.

Marks Rotko ir viens no 20. gadsimta otrās puses ietekmīgākajiem pasaules māksliniekiem, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicējiem. Viņa darbi sastopami pasaules slavenākajās galerijās. Sešus mākslinieka darbu oriģinālus, kuri izvietoti centrā, ir deponējuši mākslinieka bērni Keita Rotko-Prizela un Kristofers Rotko. Ar mākslinieka bērniem noslēgtais līgums paredz darbu nomaiņu ik pēc trim gadiem.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ar ekspozīciju zālēm vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā un telpām mākslas, zinātnes un izglītības aktivitāšu organizēšanai (konferenču telpas, bibliotēka, rezidences) izvietots Dinaburgas cietokšņa Artilērijas arsenāla ēkā (1833). Apmeklētājiem tas atvērts no 2013. gada 24. aprīļa un tajā iespējams iepazīties ar Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko darbu oriģināliem un viņam veltīto ekspozīciju, apmeklēt Latvijā un pasaulē pazīstamu mākslinieku izstādes un kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. „Rīga 2014” reportāžu no Marka Rotko centra Daugavpilī atklāšanas lasi šeit!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu zāle, kur norisināsies Marka Rotko jubilejai veltītā izstāde, atrodas K. Barona ielā 14.

0 komentāri

Komentāru nav