„Nacionālo attīstības plānu” rādīs festivālos Krievijā un Lietuvā

„Nacionālo attīstības plānu” rādīs festivālos Krievijā un Lietuvā
Publicitātes attēls
04-09-2013 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” izrāde „Nacionālais attīstības plāns” ir iekļauta gan Sanktpēterburgā netiekošajā teātra festivāla „Baltijas nams”, gan Baltijas mūsdienu dramaturģijas festivāla, kas šogad norisināsies Kauņā (Lietuva), programmā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Dirty Deal Teatro” pārstāve Aija Murāne.

Festivāls „Baltijas nams” ir viens no nozīmīgākajiem Baltijas jūras reģionā notiekošajiem teātra festivāliem. Tas dibināts 1991. gadā, nosaukumu iegūstot no teātra „Baltijas nams”, kurā arī tiek izrādītas festivāla izrādes. Festivāls „Baltijas nams” tiek rīkots katru gadu septembrī un oktobrī. Izrāžu programmu veido galvenokārt izrādes no Baltijas reģiona valstīm, taču festivāla pastāvēšanas laikā tajā viesojušies vairāk nekā simts teātru no trīsdesmit valstīm.

Izrāde „Nacionālais attīstības plāns” festivālā būs skatāma 9. oktobrī plkst. 19.00 un plkst. 21.00.

Savukārt Baltijas mūsdienu dramaturģijas festivāls notiek kopš 2008. gada, un to pamīšus rīko Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Teātra savienība. Pasākuma mērķis ir veicināt nacionālās dramaturģijas attīstību un atpazīstamību. Izrāde „Nacionālais attīstības plāns” Kauņā tiks spēlēta 25. oktobrī plkst. 15.00.

„Nacionālais attīstības plāns” ir izrāde-lekcija, kuras pamatu veido 68 lapas garš dokuments, kuru īstenojot, Latvijas iedzīvotāji 2020. gadā būs divreiz turīgāki, izglītotāki un laimīgi. Un viss ir iespējams, jo Nacionālais attīstības plāns iesākas ar Raiņa citātu: „Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba,” un mēs būsim. Bet – cik lieli mēs gribēsim būt 2020. gadā?

„Nacionālais attīstības plāns” pirms došanās viesizrādes būs skatāma „Dirty Deal Teatro” 10. un 12. septembrī plkst. 19.00. Izrāde ir izvirzīta „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā „Gada latviešu autora darba iestudējums”.

0 komentāri

Komentāru nav