Sākas laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit 5”

Sākas laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit 5”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
05-09-2013 A+ A-
Ar Nīderlandes mākslinieka Gabriela Lestera performanci „Music for Riots and Fights” ceturtdien, 5. septembrī, plkst. 19.00 tiks atklāts laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit 5”. Tā atklāšanas pasākums un centrālie notikumi norisināsies Lāčplēša ielā 60.

Līdz 15. septembrim Lāčplēša ielas 60. namā būs apskatāma izstāde, kuru papildinās koncerti, performances, mākslinieku prezentācijas, simpozijs ar starptautiskiem ekspertiem „Slow Revolution. Māksla un kultūra institucionālajās un teritoriālajās perifērijās”, intervence „Occupy Sarkandaugava” un citi notikumi.

„Survival Kit”, ko rīko Laikmetīgās mākslas centrs (LMC), piedalās vairāk nekā 60 mākslinieku no četrpadsmit Eiropas valstīm, kā arī ASV un Kanādas.

Šā gada festivāla tēma ir „lēnā revolūcija”, kas aktualizējusi marginalitāti, apvēršot spēka pozīcijas un apšaubot centra dominanci.

Tā ir nehierarhiska kustība, kas izaugusi no indivīdu nepieciešamības un attīsta tiešās demokrātijas tradīcijas, savus domubiedrus aicinot nebaidīties gribēt to, ko viņi vēlas.

Festivāla vērienīgo izstādi papildinās notikumu virkne, kas aicinās domāt par indivīda lomu sistēmā, par to, ko mākslinieks, mākslas organizācijas un apkaimju iedzīvotāji, esot varas perifērijā, var darīt šajā pilsoniskās aktivitātes uzplaukuma laikā.

Sestdien, 7. septembrī, „Baltajā naktī” festivāla „Survival Kit 5” apmeklētājiem būs iespējams piedalīties spēlē „Absurda epizode no reevolūcijas”, baudīt Kanādas dueta „Fastwurms” koncertperformanci, psihedēlisku ceļojumu mūzikā „The Smoking Caterpillars” izpildījumā, avangarda sintīpopu, ko radīs apvienība „Dr. Klisicka laboratorija”, kā arī ASV mākslinieku „The Yes Men” filmu „Dow Does the Right Thing” u. c.

Svētdien, 8. septembrī, norisināsies „Revolūcija vannas istabā” – pirkstiņgleznošanas meistarklase bērniem un filma „Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu”.

Otrdien un trešdien, 10. un 11. septembrī, notiks radošā darbnīca „Ielu horeogrāfija iesācējiem”, kurā mākslinieks Omērs Krīgers (Omer Krieger) izaicinās uz intervencēm publiskajā telpā, lai izmēģinātu dažādas iespējas, kā cilvēku grupa var izveidot politiskā aktīvismā balstītas situācijas. Darbnīcai pieteikties iespējams, rakstot Ramonai Bušai-Virtmanei (ramona.b.virtmane@gmail.com).

Ceturtdien, 12. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 18.00 norisināsies simpozijs „Lēnā revolūcija. Māksla un kultūra institucionālajā un teritoriālajās perifērijās”.

Tajā dažādu mākslas un kultūras organizāciju pārstāvji, kuratori, mākslinieki un aktīvisti no Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Krievijas, Izraēlas, Ēģiptes, Ukrainas un Latvijas sanāks kopā, lai diskutētu par ieguvumiem un izaicinājumiem, darbojoties ārpus mākslas un varas centriem.

Piektdien, 13. septembrī, plkst. 17.30 koncertuzvedumā ar prozas lasījumiem un viesmākslinieku priekšnesumiem „Mans privātais pasaules gals” tiks prezentēta Anda Gestes grāmata „Sestais atols”. Savukārt plkst. 20.00 bārā „Chomsky”, Lāčplēša ielā 68, filozofs Normunds Kozlovs aicina visus interesentus pievienoties neformālai sarunai par aktīvismu mūsdienās – „Gruzons par aktīvismu”.

Sestdien, 14. septembrī, no 12.00 līdz 21.00 Sarkandaugavā notiks intervence „Occupy Sarkandaugava”, kas ļaus no jauna iepazīt Rīgas vēsturisko apkaimi, kurā 18. gadsimta sākumā cars Pēteris I bija iecerējis izveidot Rīgas jauno centru.

Programmā paredzēta ekskursija pa Sarkandaugavu, „pop-up” izstādes, kurās varēs apskatīt Romana Korovina, Ata Jākobsona un Ilzes Vanagas darbus, kā arī mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nezhada un kuratoru platformas „BCC” darbnīcas „Lose & Find” rezultātus. Būs iespējams noklausīties mākslinieka Jonasa Būhela prezentāciju „Enough Is Enough”, notiks filmas „Empire Me” seanss un spēle „Absurda epizode no reevolūcijas”, Johannas Hestes (SE) performance, kā arī grupas „Čipsis un Dullais” koncerts.

Intervences dalībnieki: Jonass Būhels (Jonas Buechel, DE/LV), kuratoru platforma „BCC” (Maija Rudovska), Ramona Buša-Virtmane, Vladislavs Saveļjevs, Johanna Heste (SE), Sarkandaugavas attīstības biedrība (Alija Turlaja) u. c.

Plašāk par šā gada „Survival Kit” programmu lasi festivāla mājaslapā.

Šogad „Survival Kit” izstādē par stratēģijām, kas varētu mainīt esošo sistēmu vai radīt jaunu alternatīvu esošajai, izstādē piedalīsies tādi mākslinieki kā „The Yes Men no ASV, Johanna Billinga (Johanna Billing) no Zviedrijas, Minna L. Heinrihsone (Minna L. Henriksson) no Somijas, Gabriels Lesters (Gabriel Lester) no Nīderlandes, Haruns Farocki (Harun Farocki) no Vācijas, Olivers Reslers (Oliver Ressler) no Austrijas, Ane Jorta Gutu (Ane Hjort Guttu) no Norvēģijas, Saša Kurmazs (Sasha Kurmaz) no Ukrainas, Francisko Kamačo (Francisco Camacho) no Nīderlandes, Nina Kurtela no Vācijas, Ivars Drulle, Krišs Salmanis, Anda Lāce, Kate Krolle, radošā grupa „Orbīta” no Latvijas un citi mākslinieki.

Festivāla „Survival Kit 5” ieejas biļete maksā 1 lats. Biļete derīga visu festivāla laiku. Izstāde atvērta darba dienās no plkst. 15.00 līdz 21.00, kā arī brīvdienās no 12.00 līdz 19.00.

0 komentāri

Komentāru nav