Tallinas arhitektūras biennālē – „Pagalmu projekts”

Tallinas arhitektūras biennālē – „Pagalmu projekts”
Publicitātes attēls
05-09-2013 A+ A-
Trešdien, 4. septembrī, tika atklāta Tallinas arhitektūras biennāle. Savukārt plkst. 20.00 Linahallē atklāja Starptautisko arhitektūras skolu izstādi, kurā aplūkojama arī neliela RTU vasaras skolas ekspozīcija un tā sauktā „Pagalmu projekta” instalācija, kas tapusi pēc „Rīga 2014” programmās iekļautās „Lielās talkas pagalmu kustības” realizētajiem jauno arhitektu projektiem Rīgas daudzdzīvokļu namu pagalmos.

Pagalmu projekts ir pasākumu kopums, kurā, izmantojot „Lielās talkas” iniciatīvu, jaunie arhitekti un studenti kopā ar iedzīvotājiem piedalās kādu daudzdzīvokļu namu pagalmu sakopšanā un labiekārtošanā.

Taču projekts, kas šogad risinājās jau trešo reizi, aptver ne tikai „Lielās talkas” dienu, bet sākas jau iepriekšējā rudenī ar pieteikumu konkursu iedzīvotājiem, kam seko arhitektūras studentu ideju konkurss.

Labākās idejas pavasarī, sadarbojoties iedzīvotājiem, studentiem, dažādu profesiju speciālistiem un pašvaldības pārstāvjiem, tiek īstenotas izvēlētajos pagalmos gan Rīgā, gan citur Latvijā, tādējādi mudinot iedzīvotājus iesaistīties savas vides sakārtošanā, rosinot priekšstatu maiņu, izpratni un atbildību par kopējo dzīves telpu, piederības sajūtu, kā arī veicinot sociālo dzīvi pagalmos.

Tallinas arhitektūras biennālē „Pagalmu projekta” autoru grupa ir izveidojusi scenogrāfisku instalāciju par projekta galvenajiem mērķiem, metodēm un procesu, ļaujot apmeklētājiem piedzīvot pagalmu pārmaiņas, izmaiņas cilvēku savstarpējā komunikācijā un attieksmē pret apkārtējās vides kvalitāti un dalību tās veidošanā.

„Pagalmu projekta” instalācijas koncepta autori ir Gunita Kuļikovska, Baiba Lukaševiča, Ligita Breģe, Mārtiņš Smilts. Video veidojuši Anete Lesīte, Mārtiņš Galenieks, Ivo Skanstiņš, audio – Roberts Kemzāns. Asistenti – Irbe Šmite, Raitis Mackevičs.

Vairāk par vienu no „Lielās talkas pagalmu kustības” arhitektu un studentu uzlabotajiem pagalmiem lasi „Rīga 2014” rakstā „„Lielās talkas pagalmu kustība” – izaicinājums un gandarījums”.

Savukārt otrs Tallinas arhitektūras biennālē aplūkojamais Latvijas objekts ir RTU Starptautisko vasaras skolu „Event City” (2012) un „Local Shift” (2013) izmantoto metožu un interesantāko projektu vizuālais infografiks. Vasaras skolas programmas veidotāji Toms Kokins un Evelīna Ozola piedalīsies arī publiskajās diskusijās par mūsdienu arhitektūras studiju un pētniecības metodēm.

Tallinas arhitektūras biennāle šogad norisinās no 4. līdz 30. septembrim, akcentējot un pētot modernisma un sociālisma arhitektūru laika posmā no 1960. līdz 1980. gadiem. Vairāk par Tallinas arhitektūras biennāli lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav