„Pavasara kūlenis” – VEF radošais kvartāls atklāj sezonu

„Pavasara kūlenis” – VEF radošais kvartāls atklāj sezonu
F64
08-04-2013 A+ A-
VEF radošajā kvartālā sestdien, 20. aprīlī, tiks atklāta jaunā sezona. Atvērti būs visi kultūras un izklaides punkti, kas līdz šim piecu gadu laikā par bāzes vietu izvēlējušies VEF teritoriju.

Dienas pirmajā pusē bērniem tiks piedāvāts koncerts un radošās darbnīcas, jauniešiemskeitbordistu sacensības, bet vecākiemiepirkšanās vintage tirdziņā un izturības pārbaude baiļu trasē „Psaiho.lv”. Vakarā notiks lielais „Dzejas slams”, pirmā „Melno caurumu” improvizācija, kuras laikā mūziķi uz skatuves radīs jaunu skaņdarbu, varēs apgūt pirmos tango soļus, notiks koncerti un performances gan „Totaldobže” mākslas centra topošajā koncertzālē, gan galerijā/bārā „Ziema”, gan VEF skeitparkā un mākslinieku darbnīcās.

Sezonas atklāšanas pasākums sāksies plkst. 13.00 kopā ar mazajiem rīdziniekiem, kuriem būs iespēja iemācīties dziesmu kopā ar jauno komponistu Platonu Buravicki, vērot, top laikmetīgās dejas izrāde Kristīnes Vismanes izpildījumā un džeza mūziķa Arta Oruba bungām rībot, top mākslinieka Reiņa Pētersona multfilma.

Pēc koncerta bērni varēs paši izmēģināt laikmetīgo deju Kristīnes Vismanes vadītajā nodarbībā, doties pārgājienā pa mākslinieku darbnīcām, pamēģināt sietspiedi darbnīcā „Luste” un nofotografēties kopā ar vecākiem fotostudijā.

Paralēli bērnu pasākumiem darbosies „Retro Spectro” vintage tirdziņš, tas nozīmē – par pucēšanos nav pārāk jāuztraucas, visu nepieciešamo varēs iegādāties uz vietas.

Gleznotāja Anda Lāce aicina apmeklētājus doties uz viņas darbnīcu 18.30, kurā kopīgi ar komponistu Platonu Buravicki izpildīs jaunizveidoto performanci „Kokons”. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti aicināti pieteikties laicīgi, rakstot uz e-pastu austra@totaldobze.com.

Savukārt „Totaldobže” mākslas centrs atrādīs topošo koncertzāli sākuma stadijā, piedāvājot apmeklētājiem kļūt par aculieciniekiem tam, kā no robusta industriālā korpusa, kas pērn saņemts ar tekošu jumtu un izsistiem logiem, pašu spēkiem tiek izveidota mūsdienīga multifunkcionāla koncertzāle, neieguldot miljonus būvniecībā, bet sildot jauno kultūru.

Vakara programma sāksies plkst. 19.30 ar skatītāju iecienīto dzejas slamu, kurā viens no 12 jaunajiem un talantīgajiem, profesionāliem un iesācējiem dzejniekiem un vārda meistariem saņems 100 latu balvu no Kultūrkapitāla fonda. Tiks atklāts jaunais pasākumu cikls „Melnie caurumi” ar pirmo improvizāciju uz skatuves kāps laikmetīgās akadēmiskās un elektroniskās mūzikas pārstāvji kopīgi ar vizuālo mākslinieku no Kanādas, lai, uz vietas improvizējot, radītu jaunu unikālu skaņdarbu.

Vakara turpinājumā varēs apgūt pirmos tango dejas soļus pieredzējušā „Tango Nuevo” pasniedzēja Aigara Stirnas vadībā. Būs arī iespēja pārbaudīt savas bailes radošajā mākslas laboratorijā, kas notiek sadarbībā ar biedrību „Laikmetīgās mākslas institūts”, kā vadībā tiek īstenots projekts „Horizontu meklējot”, kas iekļauts „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Okeāna alkas” programmā.

Varēs iepazīt igauņu performanču mākslinieci Sandru Jogevu, noskatīties Mika un Krista Zankovsku „spoken word” performanci, bet noslēgumā – Andra Indāna („Latvijas Gāze”) diskotēka.

Bārā „Ziema” no plkst. 21.00 uzstāsies trīs latviešu grupas – „Baložu pilni pagalmi”, „Manta” un „Bērnības Milicija”, bet pēc tam – DJSairam RiggaJungle.

Līdz 19.00 ieeja pasākumā bez maksas, vēlāk – 3 lati. Ieejas biļete „Psaiho” baiļu trasē visas dienas garumā maksās 9,99 latus, bet kopā ar vakara pasākumiem pārejā teritorijā 11,99 latus.

VEF radošais kvartāls ir viens no aktīvākajiem, daudzkrāsainākajiem un lielākajiem jaunās kultūras punktiem Rīgā. Šī, 2013. gada, sezona ir pasludināta par „Lielo kūleni” – tas nozīmē straujāku attīstību, vēl vairāk aktīvo punktu un radikālāk iedvesmojošus kultūras un izklaides pasākumus.

0 komentāri

Komentāru nav