Kamerkoris „Ave Sol” jubilejā godinās Verdi un Britenu

Kamerkoris „Ave Sol” jubilejā godinās Verdi un Britenu
Gundars Kaminskis . Kamerkoris "Ave Sol"
08-04-2013 A+ A-
9. aprīlī plkst. 19.00 Sv. Pētera baznīcā notiks Rīgas kamerkora „Ave Sol” koncerts, kas veltīts komponistu Džuzepes Verdi un Bendžamina Britena daiļradei, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja Ilona Brūvere.

Bendžamins Britens ir viens no ievērojamākajiem divdesmitā gadsimta komponistiem, kura talants spilgti izpaužas instrumentālajos un muzikālajos skatuves darbos, gūstot publikas un mūzikas pasaules atzinību. Mūzikas studijas Britens uzsāka vienpadsmit gadu vecumā, tās vēlāk turpinot Karaliskajā Mūzikas koledžā (Royal College of Music). Komponista daiļradē ir daudz izvērstu kora opusu, kas tiek uzskatīti par neatkārtojamiem koncertskaņdarbiem.

Šogad mūzikas pasaule svin Bendžamina Britena (Benjamin Britten; 1913–1976) simto dzimšanas dienu un atceras izcilo itāliešu komponistu Džuzepi Verdi. Džuzepe Fortunīno Frančesko Verdi (Giuseppe Fortunino Francesco Verdi) dzimis 1813. gadā, bijis Milānas Filharmonijas biedrības direktors, sarakstījis 27 operas. Vairākas melodijas no Verdi operu ārijām Itālijā jau skan tautasdziesmas.

Komponista daiļrades popularitāte izskaidrojama ar mūzikas tautisko raksturu un tās dziļo saikni ar Itālijas demokrātisko kultūru, atdzīvinot skaņu tēlos neparasti melodiskas nošu partitūras. Verdi radošais mantojums izpildītājmāksliniekiem vienmēr bijis saistošs ar pārdomātiem muzikāli dramatiskas patiesības meklējumiem.

Rīgas kamerkoris „Ave Sol” diriģenta Andra Veismaņa vadībā iestudējis īpašu kora mūzikas programmu, kurā iekļauti Britena un Verdi skaņdarbi. Koncertā izskanēs fragmenti no Verdi „Dievišķās komēdijas”, Britena balādes, himnas, madrigāli un puķu dziesmas, uzplaukstot pavasarīgā, dzīvi apliecinošā un daudzveidīgā skaņu gammā.

 Koncertā skanēs arī Viljama Bērda un Džona Daulenda kompozīcijas korim.

                                                                                                                       

0 komentāri

Komentāru nav