Peters 75 gadu jubileju svinēs ar vērienīgu koncertprogrammu

Peters 75 gadu jubileju svinēs ar vērienīgu koncertprogrammu
LETA . Jānis Peters
06-09-2013 A+ A-
2014. gada 30. jūnijā savu 75. dzimšanas dienu svinēs dzejnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Jānis Peters. Godinot tautā iemīļotā dzejnieka jubileju, 28. jūnijā „Arēnā Rīga” notiks grandioza koncertprogramma „Jānim Peteram –75/No Jāņiem līdz Pēteriem...”.

Divdaļīgajā koncertā tiks izdziedātas skaistākās dažādu komponistu (Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda u. c.) dziesmas ar Jāņa Petera dzeju. Pirmajā daļā kopā ar Latvijā iemīļotiem izpildītājiem tiks atsauktas atmiņā populāras estrādes, teātra un kino melodijas, bet otrajā daļā, piedaloties koriem un solistiem, izdziedāsim „zelta klasiku” un dziesmas no koru repertuāra.

Koncertā piedalīsies Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Niks Matvejevs, Liene Šomase, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, „Dzeguzīte”, Dailes un Leļļu teātra aktieri, jauniešu koris 500 cilvēku sastāvā virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilveris, dziesmām komponista Jāņa Strazda jaunos aranžējumos, instrumentālās grupas, stīgu un pūtēju orķestra, solistu un lielā kopkora izpildījumā atkal iegūstot jaunu elpu un skanējumu.

Koncertā, caurvijoties videokadriem un fotoatmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma, skanēs arī dzeja paša gaviļnieka izpildījumā, bet pāri visam – dziesmas gan no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, atmodas laika un arī pēdējos gados paveiktā, gan teātra izrādēm „Māsa Kerija”, „Draudzes bazārs”, „Šerloks Holmss”, „Šveiks”, „Dekamerons”, „Latgola” u. c. un, protams, dziesmas, bez kurām nebūtu iedomājams šāds kopkoncerts – „Sanāciet, sadziediet”, „Manai Dzimtenei”, „Kurzeme”, „Mīla ir kā uguns”, „Pērļu zvejnieks”, „Mēmā dziesma” u. c.

„Koncerts „No Jāņiem līdz Pēteriem...” nebūt nav domāts kā grāmatveža atskaite, jo es ik dienu rakstu no jauna. Tas ir veltījums un priecīgs vēstījums Jums – sirmiem un jauniem, zaļoksniem un šorīt dzimušiem,” saka Jānis Peters.

0 komentāri

Komentāru nav