„Esplanādē 2014” bērniem. Aizraujošā bilžu grāmatu pasaule

„Esplanādē 2014” bērniem. Aizraujošā bilžu grāmatu pasaule
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
06-09-2013 A+ A-
„Rīga 2014” radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” 8. septembrī no plkst. 14.00 līdz 16.00 iksvētdienas bērnu pasākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs iepazīstinās ar projektu „Pasaule bilžu grāmatā”.

Šoreiz bērni veidos bilžu grāmatiņu kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi un bērnu bilžu grāmatiņu sēriju „Bikibuks” („liels un mazs”).

Pasākums „Esplanādē 2014” notiks, gatavojoties 2014. gada 2. aprīlī gaidāmajai konferencei un bērnu grāmatu ilustrāciju izstādei „Pasaule bilžu grāmatā”, kas iekļauta „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā.

2. aprīlī pasaulē tiek svinēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena, tādēļ ar šiem diviem vērienīgajiem notikumiem projekta īstenotāji iecerējuši stiprināt saites bērnu literatūras un grāmatu mākslas jomā Baltijas un Baltijas jūras reģiona valstīs.

Konference būs veltīta bilžu grāmatu īpašajai lomai bērnu personības un pasaules uzskata tapšanā, mākslas un bērna attiecībām, kas veidojas līdz ar pirmo redzēto bilžu grāmatu, pasaules tendencēm bilžu grāmatu žanrā, animācijas filmām, kas tapušas pēc literāro darbu motīviem u. c. Pasākuma vadmotīvs: bilžu grāmata – animācija – līdzdalība!

Konferences adresāts – rakstnieki, mākslinieki, tulkotāji, literatūras un mākslas pētnieki, izdevēji, vecāki, bibliotekāri, pedagogi, žurnālisti un visi, kas ikdienā veido saskarsmi starp bērnu un grāmatu. Paralēli izstādei notiks radošas darbnīcas bērniem.

Uz konferenci kā īpašās viešņas aicinātas – 2010. gada Astrīdas Lindgrēnas memoriālās balvas ieguvēja beļģu māksliniece Kitija Krauzere (Kitty Crowther) un „H. K. Andersena balvas 2010” ieguvēja vācu māksliniece Juta Bauere (Jutta Bauer).

Sadarbība notiek ar IBBY (International Board on Books for Young People) nacionālajām sekcijām, Latvijas IBBY nodaļu (Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome), kas kopš izveidošanas 1993. gadā darbojas LNB Bērnu literatūras centrā.

Rīgas Pirmā bilžu grāmatu kvadrinnāle „Attēlu stāsts”, kas iecerēta līdztekus starptautiskajai konferencei, plānota, lai radītu kvalitatīvas bilžu grāmatas pašiem mazākajiem bērniem. Konkursa uzvarētājiem paredzēta lieliska godalga – uzvarējušo bilžu grāmatu tulkošana un izdošana projektā iesaistīto valstu valodās un izplatība publiskajās bibliotēkās.

0 komentāri

Komentāru nav