„Baltās nakts” programma kultūras vasarnīcā „Esplanādē 2014”

„Baltās nakts” programma kultūras vasarnīcā „Esplanādē 2014”
Publicitātes foto . Projekts „Binoculars”
06-09-2013 A+ A-
Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” laikā – 7. septembrī – kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” apmeklētāji varēs piedalīties vairākos Eiropas un pašmāju mākslinieku projektos, ieskatīties kādā citā Eiropas pilsētā, izmēģināt papildinātās realitātes deju, virtuāli izglābt ciemata iedzīvotājus un vērot grafiti radīšanas procesu. Visa vakara garumā spēlēs DJ Kaspars Zaviļeiskis.

„Esplanāde 2014” būs atvērta līdz plkst. 2.00, aicinot ikvienu arī uz grāmatu maiņas punktu, kurā izlasītās grāmatas bez maksas varēs iemainīt pret nelasītām. Tāpat kultūras vasarnīcā būs „Satori dzejas audiodušas”, kurās varēs ērti iekārtoties, uzlikt austiņas un ļauties dzejas baudījumam, ko ierunājuši Latvijas dzejnieki.

Plkst. 21.00 ikviens aicināts uz dejas zibakciju „DANCE.AR. Cilvēki uz vietas Esplanādē varēs lejupielādēt aplikāciju, kurā tiešsaistē tiks rādīta horeogrāfija. Šis ir mākslinieka Sandera Vīnhofa (Sander Veenhof, Nīderlande) projekts – pirmā sinhronizētā horeogrāfija pasaulē, papildinātās realitātes deja, izmantojot viedtālruni.

„Esplanādē 2014” darbosies objekts „Binoculars”, ar tā palīdzību „Baltās nakts” apmeklētāji varēs ielūkoties kādā no Eiropas pilsētām, redzēt tur notiekošo un novērot, kā kāds cits nokļūst Rīgā, veroties tādā pašā binoklī kādā no Eiropas pilsētām.

Apmeklētāji varēs piedalīties videospēlē „Where2Now”, kurā spēlētāji glābj utopiska ciemata iedzīvotājus. Spēlētājam ir jāatrod nākamais „spēlētājs”, kurš turpina iesākto misiju un glābj ciemata iedzīvotājus. Ja ķēde tiek pārtraukta – ciemats izmirst.

Savukārt uz diskusiju par ielu mākslu aicinās radošā apvienība „Blanc Canvas”, ļaujot apmeklētājiem vērot un piedalīties grafiti radīšanas procesā.

„Baltajā naktī” darbosies arī augusta vidū atklātais „Sajūtu konteiners” – radoši interaktīva platforma, kas aicina ikvienu dalīties pārdomās par savām spilgtākajām dzīves sajūtām, saistošāko pieredzi un to, kas dažādu iemeslu dēļ dzīves laikā visspilgtāk palicis atmiņā.

„Baltajā naktī” projekta radošajai komandai pievienosies māksliniece Inese Vēriņa un koklētāja Laima Jansone, kuras uzklausīs apmeklētāju stāstus un tos ietērps mūzikā un video projekcijās, veidojot unikālu, improvizētu performanci. „Sajūtu konteiners” būs atvērts visa vakara garumā, savukārt mākslas performance paredzēta no plkst. 22.30 līdz 23.30.

Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” „Esplanādes 2014” aktivitātes – deju zibakcija, video spēle, ielūkošanās citās Eiropas pilsētās – tapušas sadarbības projekta „Connecting Cities” ietvaros kā daļa no „Networked City 2013” un „Media Facades Festival”. Projekta norisi atbalsta Eiropas Komisijas programma „Kultūra”, Kultūras ministrija, nodibinājums „Rīga 2014” un „Lattelecom”.

0 komentāri

Komentāru nav