Dziesmu svētku biļetes izpirktas divreiz ātrāk nekā 2008. gadā

Dziesmu svētku biļetes izpirktas divreiz ātrāk nekā 2008. gadā
F64 . Rinda pie Latvijas Nacionālā teātra, kur sestdien, 6. aprīlī, tika tirgotas Dziesmu un deju svētku biļetes
08-04-2013 A+ A-
Šogad Dziesmu un deju svētku biļetes ir izpirktas divreiz ātrāk nekā 2008. gadā, un biļešu pārdošanas sistēma ir darbojusies nepārtraukti, šādu viedokli pirmdien medijiem pēc nedēļas nogalē notikušās ažiotāžas ar Dziesmu un deju svētku biļetēm paudusi Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde.

Domājot par nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem, jādiskutē un jāpieņem lēmumi par kultūras infrastruktūru, paplašinot norišu vietu skatītāju skaitu. Šogad biļešu cena bija patiesi demokrātiska – vidējā cena ir 6,5 lati,” uzskata Melbārde. Kā informē Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva, 6. aprīlī publiskajā tirdzniecībā nonāca vairāk nekā 58 000 biļešu, kas ir 70% no kopējā sēdvietu skaita uz visiem Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem.

Uz Dziesmu un deju svētkiem ir iegādātas 46 367 biļetes, pa tālruni rezervētas 5996 biļetes, kas kopā veido 89% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskajā tirdzniecībā. Šobrīd tirdzniecībā palikuši 11% biļešu.

32% no visam biļetēm tika iegādāti internetā, 10% – rezervēti pa tālruni, pārējās biļetes ir iegādātas biļešu tirdzniecības vietās. 37% no visām biļetēm, kas tika iegādātas biļešu tirdzniecības vietās, ir nopirktas Rīgā, kur arī veidojās visgarākās rindas. Savukārt reģionos rindas bija mazākas vai to nebija vispār. Vismazāk biļešu ir nopirkts Smiltenē, Saldū, Kuldīgā, Alūksnē, kur iegādāto biļešu skaits nepārsniedz pat 1% no visām publiskajā tirdzniecībā nonākušajām biļetēm.

„Saskaņā ar Dziesmu svētku padomē apstiprināto svētku biļešu politiku no 6. aprīļa publiskajā tirdzniecībā nonāks 70% no kopējā biļešu skaita. 18% biļešu atbilstoši noteiktajam procentuālajam nosacījumam prioritāri tiek iepriekš rezervēti Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām kā Dziesmu svētku procesa uzturētājām, kā arī latviešu diasporai sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību, 12% no biļešu skaita saskaņā ar Dziesmu svētku padomes lēmumu atvēlēts ielūgumiem,” informē Vasiļjeva.

„Pēc savas misijas Dziesmu un deju svētki ir pielīdzināmi tādiem nozīmīgiem valsts svētkiem kā Latvijas Republikas Proklamēšanas diena un Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, tādējādi mums ir stingra pārliecība, ka Valsts augstākajām amatpersonām, tostarp Saeimas deputātiem, ir pienākums piedalīties pasākumā, kas ir šo svētku kulminācijas brīdis. Sadarbībā ar Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienību esam aicinājuši amatpersonas, kas saņem ielūgumus, izvērtēt iespēju un piedalīties ziedojuma akcijā, rodot iespēju apvienībā esošajām ģimenēm apmeklēt svētku pasākumus,” pieļauj Dace Melbārde.

Jau ziņots, ka sestdien, 6. aprīlī, tika uzsākta 2013. gada Dziesmu un deju svētku pasākumu biļešu tirdzniecība, izraisot pamatīgu iedzīvotāju ažiotāžu. Rindas pie „Biļešu paradīzes” kasēm veidojās jau vairākas stundas pirms tirdzniecības uzsākšanas. Uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu biļetes izpirktas aptuveni divu stundu laikā.

0 komentāri

Komentāru nav