Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” uzsāk astoto koncertsezonu

Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” uzsāk astoto koncertsezonu
Jānis Deinats . Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga”
07-09-2013 A+ A-
Ar koncertu Lielajā ģildē piektdien, 20. septembrī, plkst. 19.00 Valsts kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā atklās astoto koncertsezonu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē orķestra pārstāvji.

Koncertā orķestris muzicēs kopā ar spožo un ārvalstīs daudz koncertējošo vijolnieci Evu Binderi. Vakara programmā izskanēs trīs spilgti, atšķirīgi un spēcīgi uzrunājoši skaņdarbi: Albana Berga „Liriskā svīta”, Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija un Magnusa Lindberga Vijoļkoncerts.

Evas Binderes starptautiskajā mūzikas arēnā uzkrātā pieredze ir lielisks atspēriena punkts jaunās sezonas sākumam. Vijolnieces smalkais šarms un aizrautība iepriecinās klausītājus Somijas komponista Magnusa Lindberga Vijoļkoncertā. Publikas sajūsmu šis skaņdarbs „Sinfonietta Rīga” un Evas Binderes izpildījumā izpelnījās jau Cēsu mākslas festivālā 2012. gada vasarā, un pēc koncerta mūzikas kritiķe Ieva Rozentāle atzina, ka „Sinfonietta Rīga” izveidojies par spēcīgu, pārliecinošu kamerorķestri, kura priekšnesumā jūt ne vien diriģenta, bet arī pašu mūziķu iekšējo pārliecību, kūsājošu enerģiju dzīvā savienojumā ar muzikalitāti un precizitāti”.

Septiņos koncertēšanas gados orķestris „Sinfonietta Rīga” ieguvis stabilu klausītāju loku, par ko liecina vēl pirms sezonas sākuma jau pilnībā izpārdotais koncertu abonements.

Atgriežoties Latvijas koncertdzīvē pēc starptautiskos festivālos pavadītās vasaras, orķestris „Sinfonietta Rīga” saviem klausītājiem ir sagatavojis muzikāli aizraujošu un pārliecinošu sezonu.

Astotā koncertsezona piedāvās pārbaudītas un klausītājiem ierastas vērtības, līdztekus turpināsies arī radošie meklējumi laikmetīgās mūzikas laukā. Eiropas Savienības projekta „New Music: New Audiances” ietvaros tiks meklētas jaunas koncertformas un pārkāptas ierastās akadēmiskās mūzikas izpildīšanas tradīcijas. Oktobris „Sinfonietta Rīga” klausītājiem nesīs vairākus jaunumus: pirmo reizi Latvijā izskanēs mūsdienu spāņu komponista Fransisko Kolla (Francisco Coll) mūzika un „Sinfonietta Rīga” atskaņos pavisam jauna žanra darbu – tviteroperu.

Novembrī orķestris uzstāsies Frankfurtē Eiropas Centrālās bankas organizētajās „Eiropas kultūras dienās 2013” kopā ar Latvijas Radio kori un slaveno čellisti Kristīni Blaumani.

Biļetes uz sezonas atklāšanas koncertu vēl iespējams iegādāties Lielās ģildes kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā. Koncerta rīkotājs – „Latvijas Koncerti”.

0 komentāri

Komentāru nav