Rīgā svinēs Tēva dienu

Rīgā svinēs Tēva dienu
07-09-2013 A+ A-
Sestdien, 7. septembrī, Rīgā pirmo reizi tiks plaši svinēta Tēva diena, ko rīko ģimeņu organizācija „www.mammamuntetiem.lv” un nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem”.

Svētki sāksies plkst. 12.00 ar gājienu no Brīvības pieminekļa pa Brīvības bulvāri uz kultūras vasarnīcu „Esplanāde 2014”, kur norisināsies turpmākie Tēva dienas svinību pasākumi.

Programma

Plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa sākas ģimeņu gājiens, kura sauklis ir „Lepns, ka esmu tētis”. Gājienā ir aicināts piedalīties ikviens interesents. Savu dalību ir pieteikušas arī sabiedrībā zināmas ģimenes ar bērniem. Gājienam startu dos pazīstamais joku plēsējs un radio „BOOM FM” saimnieks Ufo jeb Kaspars Upacieris. Gājiena dalībnieki tiks cienāti ar „Druvas saldējumu”!

Plkst. 12.40 paredzēts improvizētais tētu, bērnu un visu svētku dalībnieku kopkoris gājiena galapunktā – kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” –, ko vadīs mūziķis Atis Auzāns.

Plkst. 13.00 Tēva dienas svētku oficiālā atklāšana un dzejoļu krājuma „Tētis” atvēršana. Pasākumu atklās Latvijas Republikas labklājības ministre Ilze Viņķele, kura arī deklamēs kādu no krājuma „Tētis” dzejoļiem. Pasākumu vadīs Dailes teātra aktieris Jānis Vimba, muzicēs Kārlis Kazāks, dzejas lasījumos piedalīsies aktieri Artis Robežnieks un Ērika Eglija, aktiera Gundara Silakaktiņa meitas, kā arī jaunākie no dzejoļu autoriem.

Plkst. 13.40 Ufo un viņa dēla Franča uzstāšanās!

Plkst. 14.00 priecēs bērnu grupa „Kukaiņi” un grupas „Lady’s Sweet” vokāliste Vineta Elksne.

Plkst. 15.00 uzstāsies seno deju grupa „Ballare”, dejās iesaistot arī skatītājus.

Paralēli koncertiem būs arī dāvanu darbnīcas, kur tētim vai kopā ar tēti var darināt stilīgus atstarotājus, apsveikuma kartītes, apgleznot laimes pogas, pagatavot mūzikas instrumentus no dabas materiāliem. Būs arī seju apgleznošanas darbnīcas, lielās, tētiem veltītās kopgleznas gleznošana, ko vadīs grafiti mākslinieki Aigars Mamis un Roberts Rūrāns. Pēc Tēva dienas svētkiem glezna tiks izstādīta plašākai apskatei Rīgas Mākslas telpā.

Ārpus kultūras vasarnīcas „Esplanāde 2014” parkā būs arī futbola sacensības – dēli pret tēviem, ko rīko futbola skola „Metta”, deju paraugdemonstrējumi, bērnu pasākumu aģentūra „Richy Style” kopā ar Spaidermenu, Betmenu un Supermenu pulcinās kopā supervaroņus un supertētus, būs senās ķīniešu cīņas mākslas ušu paraugdemonstrējumi un atklātā ušu nodarbība, ko piedāvā Latvijas Ušu asociācija un daudzas citas izglītojošas izklaides.

Pasākuma laikā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Rīgas pašvaldības policisti kopā ar savu talismanu suni Rotto bērniem izrādīs policijas automobili un motociklu. Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki bērniem un jauniešiem stāstīs par sabiedriskās kārtības jautājumiem, kā arī par drošību uz ielas, mājās, interneta vidē un citiem drošības jautājumiem.

1 komentāri

Sandris

13.06.2014 20:50

ooo Richy Style atkal uzradies :) Jau pāris gadus nevar samksāt neika 100 EUR (70LVL) par darbu... )))