„Keksi”, „Pārdaugavas stāsts” un fotoizstāde Kalnciema kvartālā

„Keksi”, „Pārdaugavas stāsts” un fotoizstāde Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto
09-09-2013 A+ A-
Arī šonedēļ Kalnciema kvartālā turpinās pasākumi vēl vasaras sezonas režīmā – gaidāms gan ceturtdienas pagalma koncerts, gan piektdienas brīvdabas kino, gan jaunas izstādes atklāšana, kā arī jauni stāsti par Pārdaugavu, ko šoreiz stāstīs režisors Valters Sīlis.

Trešdien, 11. septembrī, turpināsies cikls „Pārdaugava stāsta”, kurā šoreiz ar savām atmiņām par bērnības vietām Torņkalnā un Bieriņos dalīsies režisors Valters Sīlis.

Jau kopš bērnības viņa mīļākie pastaigu ceļi ir bijuši tieši Bieriņos, kas pakāpeniski no lauku teritorijas ir kļuvuši par pilsētu, piedzīvojot nepārtrauktas transformācijas vēl joprojām.

„Šis būs stāsts par to, kā pilsēta izplešas, arvien izteiktāk ienāk šajā Pārdaugavas teritorijā, kā tā kļūst pieejamāka visiem Rīgas iedzīvotājiem, bet es šajā procesā pakāpeniski pazaudēju savu personīgāko daļu Rīgas. Tādēļ vēlos izmantot šo laiku, lai stāstītu par Bieriņiem, kādus tos atceros un kādi tie vairs nav, un stāstīt par Bieriņiem, kādi tie ir bijuši, vēl pirms biju dzimis, un ko man nav laimējies redzēt dabā,” gaidāmo sarunu ieskicē Valters Sīlis.

Režisors Valters Sīlis iepriekš ir veidojis izrādi par Pārdaugavas apkārtni „Mārupīte”. Šīs izrādes centrālā tēma bija ekoloģiskā katastrofa, kas notika šajā upītē pirms diviem gadiem, un nogalināja tajā visu dzīvību. Vēl izrādē tika runāts par tām izmaiņām, kuras Mārupītes apkārtne ir piedzīvojusi salīdzinoši īsā laika periodā.

Sarunas sākums 11. septembrī plkst. 19.00. Pasākums notiks Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē. Ieejas maksa – 3 lati, studentiem un pensionāriem – 1 lats.

Ceturtdien, 12. septembrī, plkst. 20.00 uz Kalnciema kvartāla brīvdabas skatuves kāps grupa „Keksi”. 

Atraktīvo kolektīvu 1997. gada maijā dibināja Aleksandrs „Muravejs” Sircovs, un tā uzsāka aktīvu koncertdarbību jau pēc nepilna mēneša. Galvenokārt „Keksu” repertuāru veido rockabilly, rock&roll, rhythm&blues un boogie mūzikas stili. Grupas pastāvēšanas gados ir mainījušies gan sastāva dalībnieki, gan to spēlētie instrumenti, tomēr dzīvespriecīgais grupas skanējums izdzīvojis nemainīgs.

Grupas sastāvā šobrīd spēlē: Aleksandrs Sircovs – bass, grupas līderis; Romāns Vendiņš – klavieres, solists; Juris Skrajāns – ģitāra; Raitis Auksmuksts – bungas; Eduards Raubiško – tenorsaksofons, klarnete, soprānsaksofons; Zintis Žvarts – tenorsaksofons, soprānsaksofons, baritonsaksofons; Sandris Skeranskis – trompete; Uldis Ziediņš – trombons.

Ieeja pasākumā no plkst. 19.00, bez maksas.    

Piektdien, 13. septembrī, Kalnciema kvartāla izstāžu zālē tiks atklāta somu mākslinieka Henrika Dunkera (Henrik Duncker) fotogrāfiju izstāde „Studio Kapsēde”.

„Studio Kapsēde” darbību uzsāka dzīvojamajā istabā Kapsēdē, ciematā netālu no Liepājas. Viens fotogrāfs un dabiskais apgaismojums: improvizēta studija ar galdu, kura ātri vien paplašināja savas robežas arī ārpus istabas un vēlāk arī ārpus pašas Kapsēdes.

Paralēli šim projektam Henriks Dunkers savās fotogrāfijās attēlojis precīzus un atklātus cilvēku personīgo lietu tuvplānus. Viņš fotografējis padomju laika sadzīves priekšmetus un savādus postpadomju dekoratīvos objektus, kūpinātas zivis uz vinila galdautiem, īpatnējus dabaszinību priekšmetus no Kapsēdes pamatskolas utt. Katra fotogrāfijās redzamā lieta sev līdzi nes nodiluma pazīmes, kas stāsta par tās bijušo īpašnieku un tā personisko vēsturi. Tādējādi sākotnēji anonīmas lietas (īpaši masveidā ražotas) gadi un to lietotājs pārveidojis par personiskām. Neņemot vērā fotogrāfa darbu neitrālo un objektīvo kvalitāti, katrs no tiem stāsta kādu stāstu.

Izstāde Kalnciema kvartāla izstāžu galerijā aplūkojama līdz 2. oktobrim, katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Kā allaž piektdienās, arī 13. septembrī Kalnciema kvartālā tiks demonstrēts brīvdabas kino. Šonedēļ uz lielā ekrāna varēs noskatīties Lases Halstrēma (Lasse Hallström) filmu „Tas notika Jemenā” („Salmon Fishing In The Yemen”). Lomās – Jūens Makgregors, Emīlija Blānta, Kristīne Skota Tomasa.

Filmas galvenais varonis, britu makšķerēšanas speciālists Freds, ko atveido Jūens Makgregors, pēc arābu šeiha uzaicinājuma dodas uz eksotisko Jemenu, lai mācītu jemeniešus ķert lašus. Tur viņš iepazīstas ar apburošo šeiha pārstāvi Harietu (Emīlija Blanta), un drīz vien starp abiem uzplaukst mīlestība…

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Pēc seansa, plkst. 21.00, skatītājiem tiks piedāvāts noskatīties koncerta ierakstu pēc pašu izvēles. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca. Ieeja – bez maksas.

Sestdien, 14. septembrī, kā ik nedēļas nogali, Kalnciema kvartālā gaidāms zemnieku un amatnieku tirdziņš.

Tajā no Latvijas zemniekiem varēs iegādāties rudens veltes, kā arī jaunumus no Latvijas amatnieku kolekcijām. Tirdziņā būs svaigais medus, sēnes, svaigi spiesta ābolu sula, smiltsērkšķi, jauni maizes izstrādājumi, gardas kūkas un lieliski kūpinājumi. Vīnu veikalā baudāmi un līdzi ņemami dažādi Mārtiņa Rītiņa un restorāna „Vincents” gardumi.  

Mazajiem skatītājiem tirdziņa laikā „bedrē” blakus skatuvei tiks demonstrēta jaunās mākslinieces Veltas Ķešānes brīvdabas leļļu izrāde „Labsirdīgais stāsts”. Izrāžu laiki: plkst. 11.00, 12.00 un 13.00.

„Labsirdīgais stāsts” vēsta par Labo Laumu ar nelielu alkohola atkarību un viņas profesionālajiem pūliņiem attiecībā uz kādu bezsirdīgu puisēnu. Stāsta nobeigums katrreiz tiek izlozēts no jauna, jo izrādē, tāpat kā dzīvē, beigas nekad iepriekš nevar paredzēt.

Kalnciema kvartāls atrodas Rīgā, Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā.

Vairāk par Rīgas radošajiem kvartāliem lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav