Orķestris „Rīga” atklāj jauno sezonu

Orķestris „Rīga” atklāj jauno sezonu
Imants Strangots
10-09-2013 A+ A-
1. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē savu četrdesmit otro koncertsezonu atklās profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”. Pie diriģenta pults stāsies orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, bet koncerta īpašā viešņa būs vijolniece Eva Bindere, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja orķestra pārstāve Ilze Miķelsone.

Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” 2013./2014. gada koncertsezonas trīs galvenās līnijas saistās ar Johana Sebastiana Baha daiļradi, latviešu mūzikas atskaņojumiem un džeza koncertiem.

Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” direktore Ilona Breģe par jauno sezonu saka: „Latviešu mūzika ir joma, kurā orķestris var gan veidot savu oriģinālu repertuāru, gan bagātināt ar jauniem skaņdarbiem latviešu mūzikas mantojumu.

Īpaši latviešu mūzikas koncerti notiks novembrī, kad atskaņosim Uģa Prauliņa jauno opusu „Koncerts-fantāzija” un Nika Gothama 2013. gadā sacerēto skaņdarbu „Step. Pivot. Stride.” Rīgas saksofonu kvartetam ar orķestri.

Tāpat 2014. gada 4. maijā ceram sagaidīt Andra Dzenīša Urbānās kantātes pirmatskaņojumu, kurai līdzās izskanēs Ērika Ešenvalda kantāte „Latvija. Gadalaiku impresijas”. Džeza koncerti „RIGA JAZZ” ar orķestra „Rīga” bigbendu un diriģentu Raiti Ašmani notiks 27. oktobrī un 26. decembrī Lielajā ģildē. Tajos aicināti piedalīties džeza dziedātāji Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica un citi. Savukārt Baha mūzika caurvīs visu 2013./2014. gada koncertsezonu, jau sākot ar atklāšanas koncertu 1. oktobrī, un noslēgsies Starptautiskā komponistu konkursa „WINDSTREAM” norisēs 2014. gada aprīlī.

Konkursa moto ir „Izjūti Bahu, turpini Bahu, debatē ar Bahu”. Orķestris jau saņem iesūtītus skaņdarbus šim konkursam no dažādām pasaules valstīm, un drīz darbu uzsāks konkursa atlases komisija un žūrija.”

Iezīmējot Baha līniju jaunajā koncertsezonā, Mārtiņš Ozoliņš sezonas atklāšanas koncerta programmā iekļāvis Johana Sebastiana Baha Tokātu un fūgu d-moll un divus izcilus divdesmitā gadsimta vācu komponistu oriģinālskaņdarbus pūtēju orķestrim – Paula Hindemita Simfoniju B-dur un Kurta Veila Vijoļkoncertu.

Pauls Hindemits ar savu daudzpusīgo darbību tiecās atdzīvināt vācu baroka un apgaismības laikmeta mūzikas tradīcijas. Viņa Simfonija B-dur ir sacerēta 1951. gadā pēc ASV sauszemes spēku pūtēju orķestra (United States Army Band) pasūtījuma un paša komponista vadībā pirmatskaņota Vašingtonā. Kurta Veila Koncerts vijolei un pūtēju orķestrim attiecināms uz komponista jaunības gadiem – sacerēts 1924. gadā Berlīnē un pirmatskaņots 1925. gadā Parīzē.  Šajā koncertā izteikti jūtama Veila unikālā mūzikas valoda, turklāt šis ir pirmais plašākā auditorijā popularitāti guvušais Veila instrumentālais darbs.

Biļetes uz profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” koncertiem iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Aktuālākā informācija ir pieejama orķestra mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos „Facebook” un Draugiem.lv.

0 komentāri

Komentāru nav