Jans Villems van den Boss Dailes teātrī iestudējis izrādi „Slazdā”

Jans Villems van den Boss Dailes teātrī iestudējis izrādi „Slazdā”
Jānis Deinats, „Fotocentrs”
10-09-2013 A+ A-
Dailes teātra Mazajā zālē 17. septembrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums „Slazdā”, ko teātrī veido režisors Jans Villems van den Boss, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Izrāde „Slazdā” top sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību „Daile”, izrāžu izveidē piesaistot aktierus un režisorus no citiem Latvijas teātriem un ārvalstīm.

Konora Makfērsona (dz. 1971) skumja humora caurstrāvotā drāma ar oriģinālo nosaukumu „Aizsprosts” (1997) saņēmusi prestižo Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā luga. Savukārt Jans Villems van den Boss (viņš ir arī iestudējuma vizuālās koncepcijas autors) Dailes teātra skatītājiem ir labi pazīstams kā izrāžu „Spilvencilvēks”, „Amadejs” un vērienīgās drāmas „Vējiem līdzi” režisors.

Izrādes „Slazdā” notikumi risinās kādā Īrijas ciemata krodziņā, kad nejaušība vai likumsakarība saved kopā četrus vīriešus un kādu jaunu sievieti, kura ir atbraukusi no pilsētas. Vakara gaitā viņi cits citam stāsta ticamus un ne tik ticamus stāstus, kuros atklājas katra personāža pagātnes iedomātie vai reālie rēgi.

 

Cik katrā no šiem stāstiem ir patiesības un cik – izdomas? Cik joku un cik patiesu sāpju? Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš (Brendans), Juris Žagars (Džeks), Egons Dombrovskis vai Ivars Auziņš (Finbārs), Pēteris Gaudiņš (Džims), kā arī Inese Kučinska vai Vita Vārpiņa (Valērija).

Lugu no angļu valodas tulkojis Eduards Liniņš, kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, gaismu māksliniece – Māra Vaļikova.

0 komentāri

Komentāru nav