12. septembrī ceļā dosies arī „Titāniks”

12. septembrī ceļā dosies arī „Titāniks”
Gunārs Janaitis . Aktieri Gundars Grasbergs un Madara Botmane jaunajā izrādē „Titāniks”
11-09-2013 A+ A-
Ceturtdien, 12. septembrī, Latvijas Nacionālā teātra OKartes Jaunajā zālē – pirmizrāde Regnāra Vaivara iestudējumam „Titāniks”. Regnārs Vaivars ir gan lugas autors, gan izrādes režisors.

Rūpnīcas strādnieks Edgars, kuram Latvijā ir mīļotā meitene Kristīne (abi ar aizdomīgi līdzīgiem vārdiem no Blaumaņa noveles un lugas), nonāk Sauthemptonā, no kuras savā vienīgajā braucienā dosies slavenais kuģis „Titāniks”, un satiek tur guvernanti-diversanti Aiju (latviešu literatūrā tikpat aizdomīgi pazīstams vārds, ko papildina grupas „Dzeltenie pastnieki” lipīgā melodija).

Izrādes žanru režisors nodēvējis par mūziklu. Mūzikls esot ideāla, šarma un erotikas apdvesta pasaule, kurā nav depresīvas sadzīves, tātad – seksīga pasaka, kuru noskatoties vidējo pieaugušo indivīdu pārņem sajūta, ka arī viņa dzīvē turpmāk viss kļūs brīnišķīgāks. Tātad patīkams izklaides žanrs bez moralizēšanas un grūtsirdības, kas allaž ir labi un vajadzīgi.

Latvijā mūzikls obligāti nozīmē milzīgu jezgu, sarežģītus tehniskus risinājumus, masu skatus, komplicētus brīnumus, kur nereti ar maksimāliem līdzekļiem tiek panākts minimāls efekts. Mēs domājam, ka, esot asprātīgiem un radošiem, ir iespējams visu to pašu izdarīt „kabatas formāta” mūziklā, koncentrējoties uz būtisko – mūzika, izpildītāju meistarība un skatītāja fantāzija spēj paveikt tikpat daudz kā orķestris, koris, akrobāti un salūts kopā.

Lomās: Madara Botmane, Maija Doveika, Gundars Grasbergs, Ģirts Liuziniks, Marija Bērziņa, Arturs Krūzkops un Artis Drozdovs.

Orķestris: Jānis Pauls vai Pēteris Ozoliņš.

Izrādē skanēs populāra latviešu estrādes mūzika.

0 komentāri

Komentāru nav