Prezentēs divu pazīstamu Ziemeļvalstu fotogrāfu albumu „Veins”

Prezentēs divu pazīstamu Ziemeļvalstu fotogrāfu albumu „Veins”
Andreas Petersen
11-09-2013 A+ A-
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā, Kalpaka bulvārī 13, trešdien, 11. septembrī, plkst. 17.30 notiks fotogrāmatas „Veins” starptautiskā prezentācija, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā pārstāvji.

Fotoalbumā apkopotas zviedru fotogrāfa Andersa Petersena (1944) un dāņa Jakoba Aues Sobola (1976) melnbaltās fotogrāfijas. Prezentācijas laikā būs iespēja apskatīt fotoizstādi „Veins” („Dzīslās”), kas LMA tika atklāta 12. augustā. Apmeklētāji varēs par īpašu cenu iegādāties fotogrāmatas, tikties ar abiem fotogrāfiem un iegūt autogrāfus.

Fotogrāmata izdota Lielbritānijā „Dewi Lewis Publishing” izdevniecībā un to atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts.

Zviedru fotogrāfs un dzīvā leģenda Anderss Petersens (1944) pazīstams ar savām īpašajām spējām atrast kopīgu valodu ar pilnīgiem svešiniekiem, kuru rezultātā top intīmi, savdabīgi cilvēku portreti. Petersens par savu daiļradi saka: „Tas, ko es daru, savā ziņā ir privātā dokumentālā fotogrāfija. Tas ir īsts izaicinājums – būt klāt, bet saglabāt distanci.”

Dāņu fotogrāfs Jakobs Aue Sobols (1976) izmanto kameru kā līdzekli, lai izveidotu kontaktu, tuvību un intimitāti ar cilvēkiem, pilsētām, nejaušām vietām, pat ja tas ir tikai uz īsu brīdi. Sobols fotografēšanu salīdzina ar medību rituālu: „Attiecības, kas veidojas medniekam ar apkārtējo dabu, ir ļoti nozīmīgas. Šī sajūta ir atstājusi lielu ietekmi uz manu dzīvi un darbu.”

Izstāde un fotogrāmata ir viens no ievadpasākumiem starptautiskajam fotogrāfijas festivālam „Rīgas Fotomēnesis 2014”, kas pirmo reizi norisināsies 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

0 komentāri

Komentāru nav