Izdots Arta Ostupa dzejas krājums „Fotogrāfija un šķēres”

Izdots Arta Ostupa dzejas krājums „Fotogrāfija un šķēres”
Apgāds „Mansards”
11-09-2013 A+ A-
Turpinoties „Dzejas dienām 2013”, apgāds „Mansards” laidis klajā Arta Ostupa otro dzejoļu krājumu „Fotogrāfija un šķēres”, kurā apkopoti no 2010. līdz 2013. gadam sarakstītie dzejoļi.

Artis Ostups (1988) ir viens no spilgtākajiem iepriekšējo gadu debitantiem dzejā. 2010. gadā izdotais krājums „Biedrs Sniegs” saņēmis pozitīvas lasītāju un kritiķu atsauksmes, kā arī bijis nominēts Latvijas Literatūras gada balvai.

„Trijos gados sakārtotais otrais krājums „Fotogrāfija un šķēres” liecina, ka autors ir ne tikai intensīvi rakstījis jaunus darbus, bet arī gājis ļoti nopietnu pašizziņas un arī dzejas izpētes ceļu,” raksta izdevēji.

„Grāmatā ievietotie dzejoļi piesaka nobriedušu, nopietnu un ar savu nesajaucamu balsi un tēlainību apveltītu personību, kura vēlas reflektēt dzejas valodā gan autora personīgo laiku, tagadni estētiskā pastarpinājumā, skaudru pagātni un nervus kutinošu nākotni, gan citu, iepriekšējo literatūras balsu veidoto Latvijas un pasaules dzejas telpu. Spēju tajā orientēties un savu izglītības ceļā lasīto ievietot ne vien pēdiņās kā citātu vai moto, bet arī tēlainībā kā fonu, kā augsni vai pamatu, Artis Ostups attīstījis ļoti strauji un atklājis to lasītājam saistošā un dzīvā tekstā,” papildina apgāda „Mansards” pārstāvji.

„Krājuma kompozīcija ir dinamiska, intonatīvi precīza un pārdomāta; atsevišķi dzejprozas vai drīzāk „prozdzejas” teksti mijas ar stāstošā manierē rakstītiem liriski precīziem dzejoļiem, dažbrīd ievietojot arī pa īsai, ļoti koncentrētai pāris rindu pasāžai, atgādinot par līdzīgu pieeju, piemēram, atsevišķos Ulda Bērziņa krājumos.”

Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš, māksliniece Zane Ernštreite. Grāmata pieejama arī e-formātā „las.am”.

 

0 komentāri

Komentāru nav