„Survival Kit 5” noslēgumā aicina okupēt Sarkandaugavu

„Survival Kit 5” noslēgumā aicina okupēt Sarkandaugavu
Kaspars Garda, Rīga 2014
12-09-2013 A+ A-
Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 5” izskaņā – sestdien, 14. septembrī – notiks kultūras intervence „Occupy Sarkandaugava”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Elza Lāma.

Ar ekspedīciju, pop-up izstādēm, filmas „Empire Me” seansu, spēli „Absurda epizode no reevolūcijas”, grupas „Čipsis un Dullais” koncertu un citiem pasākumiem ikviens varēs no jauna iepazīt Sarkandaugavu, Rīgas vēsturisko apkaimi, kur 18. gadsimta sākumā cars Pēteris I bija iecerējis izveidot galvaspilsētas jauno centru.

Ekspedīcija sāksies plkst. 12.00 no Alekša skvēra. Dalība – bez maksas.

Šodienas Sarkandaugava ir izteikta tranzīta zona starp centru un tālākiem mikrorajoniem. Tai caurbraucot, uzmanību galvenokārt piesaista benzīna uzpildes stacija „Statoil”, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra dzelzsbetona žogs un dzelzceļa pārbrauktuve. Savukārt, izejot ārpus ierastā maršruta, var atklāt ne tikai vērienīgu Sarkandaugavas industriālās arhitektūras mantojumu, bet arī dažādu kultūru kopienu klātbūtni.

Kāda ir teritorija, kura, iespējams, citos apstākļos būtu varējusi kļūt par Rīgas centru? Kāda būtu pilsēta, ja uz centru brauktu Sarkandaugavas virzienā?

„Occupy Sarkandaugava” iesāksies plkst. 12.00 Alekša skvērā ar ekskursiju pa Sarkandaugavas vēstures labirintiem un paslēptajām arhitektūras pērlēm, kuru rīkos Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja.

Plkst. 14.30 būs iespēja „iejusties revolucionāra ādā” Ramonas Bušas-Virtmanes un Vladislava Saveļjeva spēlē „Absurda epizode no reevolūcijas”, kas notiks bijušajā „Aldaris” rūpnīcas teritorijā. Paralēli spēlei muzejā „Dauderi” un Sarkandaugavas kafejnīcās būs iespējams arī apskatīt arī pop-up izstādes ar Romana Korovina, Ata Jākobsona un Ilzes Vanagas darbiem, kā arī iepazīties ar mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nezhada (UK) un kuratoru platformas „BCC” darbnīcas „Lose & Find” rezultātiem.

Pēcpusdienā – plkst. 15.30 – bijušajā kinoteātrī „Aurora” ar prezentāciju „Sarkandaugava vai kārtējais radošais kvartāls?” uzstāsies Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja, kurai ar savu lekciju sekos mākslinieks-urbānists Jonass Būhels (Jonas Buechel, DE/LV) „Enough Is Enough. No Survival, but Life”, kas sniegs arī savu komentāru par Rīgas ielās notiekošo akciju „Occupy Me”. Plkst. 17.00 būs iespējams noskatīties filmu „Empire Me”, kas piedāvā dokumentālu stāstu par dažādām pašu iedzīvotāju radītām utopiskām pilsētām visā pasaulē

Plkst. 19.00 Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra bijušajā izvadīšanas ēkā notiks zviedru mākslinieces Johannas Hestes performance „A Last Farewell”.

Intervenci „Occupy Sarkandaugava” ar koncertu plkst. 20.00 noslēgs duets „Čipsis un Dullais”.

Ar jautājumiem par pasākumu var vērsties pie Ramonas Bušas-Virtmanes (ramona.b.virtmane@gmail.com) vai Elzas Lāmas (elza@lcca.lv). Uz Sarkandaugavu iespējams nokļūt ar 5. un 9. tramvaju, 2, 11. un 24. autobusu vai 3. trolejbusu!

„Occupy Sarkandaugava” notiek laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 5” laikā, ko organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC). Intervenci atbalsta SIA „Aldaris”. „Survival Kit” piedalās vairāk nekā 60 mākslinieku no četrpadsmit Eiropas valstīm, kā arī ASV un Kanādas. Šā gada „Survival Kit” tēma ir „lēnā revolūcija”, kas aktualizējusi marginalitāti, apvēršot spēka pozīcijas un apšaubot centra dominanci. Izstāde atvērta darba dienās no 15.00 līdz 21.00, kā arī brīvdienās no 12.00 līdz 19.00.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Katru gadu festivāls, ko rīko Laikmetīgās mākslas centrs (LMC), izvēlas jaunu sabiedrībā aktuālu tēmu un aicina māksliniekus un radošo jomu praktiķus atspoguļot to savos darbos.

Par šā gada „Survival Kit 5” koncepciju lasi rakstā „Mēs okupējam ar radošām idejām un iniciatīvu. Tuvojas „Survival Kit 5”!”

0 komentāri

Komentāru nav