Latvijas mūziķiem komplimenti Tallinas mūzikas nedēļā

Latvijas mūziķiem komplimenti Tallinas mūzikas nedēļā
F64 . " The Sound Poets"
08-04-2013 A+ A-
Latvijas mūziķi „Astro'n'out”, Alise Joste, grupa „Triānas parks” un jo īpaši „The Sound Poets” atzinīgi novērtēti pagājušajā nedēļas nogalē Igaunijā notikušajā Tallinas mūzikas nedēļā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Latvijas Mūzikas industrijas attīstības fonda izpilddirektore Agnese Cimoška.

Viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mūzikai „Tallinn Music Week” laikā noteikti bija atzinīgais žūrijas vērtējums grupai „The Sound Poets”, kuru paneļdiskusijas laikā uzslavēja žūrija, sakot, ka latviešu valoda dziesmā izklausās jauns mūzikas instruments.

„Manuprāt, pats svarīgākais ir tas, ka jebkurš ārzemnieks slavēja „The Sound Poets” skanējumu, atzina, ka tieši tas esot interesants un svaigs, par citiem Latvijas mūziķiem tādas atsauksmes neesmu dzirdējis,” komentē viens no žūrijas pārstāvjiem, „Radio 101” dīdžejs Toms Grēviņš.

Diskusijas laikā žūrija vērtēja nejauši izvēlētas dziesmas, „The Sound Poets” saņēma lielāko žūrijas atzinību, un visi žūrijas pārstāvji noteikti vēlējās saņemt albuma kopiju.

Savukārt grupa “Astro'n'out” pēc diviem veiksmīgiem koncertiem Tallinas Mūzikas nedēļā, uzsākusi pārrunas ar vienu no Vācijas lielākajām ierakstu kompānijām “Universal”, informē grupas menedžere Kristīne Komarovska.

Grupa no Tallinas atgriezusies pacilātā noskaņojumā, jo abi koncerti bija skatītāju pārpildīti. Klausītāju vidū bija ne tikai mūzikas mīļotāji, bet arī ievērojami mūzikas industrijas pārstāvji, izdevēji, koncertu promoteri, aģenti, producenti un ierakstu kompāniju pārstāvji.

Pēc koncerta “Scoop Music Entertainment GmbH” vadītājs no “Hamburgas Frank Pagen” sacīja: "”Astro’n’out” piemīt savdabīgs skanējums, mūzika ir skaista un soliste ir apveltīta ar ļoti īpašu balss tembru. Jāteic, ka es nevaru tūlīt atrast kādu grupu ar kuru varētu salīdzināt “Astro’n’out” un tas ir lieliski, jo tas nozīmē, ka viņiem piemīt orģinalitāte un tas arī ir pats galvenais. Man prieks, ka biju viens no pirmajiem klausītājiem, kas dzirdēja dziesmas no topošā grupas angļu albuma. Šai grupai ir potenciāls iekarot arī Vācijas tirgu."

Tallinā “Astro’n’out” pirmatskaņoja dziesmas angļu valodā no topošā albuma, kuru plānots izdot gada nogalē.

Lielu publikas atsaucību guva grupas „Prāta Vētra” uzstāšanās „Meet Music Latvia” atklāšanas pasākumā, kuru ar svinīgu uzrunu atklāja Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums. Šī bija pirmā reize, kad biedrība Latvijas Mūzikas eksports rīkoja oficiālu Latvijas mūzikas industrijas delegātu pieņemšanu starptautiskajā mūzikas tirgū.
 

Grupa „Prāta Vētra” atklāšanas pasākumā deva arī īpašu solījumu Igaunijas latviešiem jau nākamajā gadā atgriezties ar koncertu latviešu valodā un priecēt Igaunijā mītošos latviešus, šoreiz grupa „Prāta Vētra” iepazīstināja ar albumu „Another Still Life”, kas ir latviešu valodā izdotā albuma „Vēl viena klusā daba” angliskā versija.

Vēl viena nozīmīga un pārsteidzoša lieta, akcentē Grēviņš, ir , ka „show case” laikā publika atpakaļ uz skatuves atsauca latviešu dziedātāju Alisi Josti. „„show case” parasti nekas tāds nenotiek,” saka dīdžejs. „Priecē tas, ka kopumā interese par mūsu reģionu ir, uz mums aizvien vairāk sāk skatīties, ja ne uz nopietnu tirgus sastāvdaļu, tad sastāvdaļu ar ko ir jārēķinās,” noslēdz Grēviņš.

„Šogad Tallinas mūzikas nedēļā piedalījās ļoti daudz Latvijas pārstāvjuap simt delegātu, mūzikas nedēļas rezultāti gan būs tikai nākotnē, tomēr ikvienai grupai ir iespēja satikt jomas profesionāļus, veidot kontaktus, nodot tālāk grupu promo materiālus un meklēt sadarbības iespējas. Būtībā tas vairāk ir pasākums producentiem, menedžeriemtiem, kuri vada un virza procesus industrijā, ne pašiem mūziķiem,” akcentē biedrības Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore Agnese Cimuška.

Tallinas mūzikas nedēļa notika no 4. līdz 6. aprīlim. Igaunijas galvaspilsētā pulcējās visdažādāko žanru mūziķi gan no Baltijas valstīm, gan Eiropas, gan Krievijas. Mūziķi tikās „Tallin Music Week” ietvaros, mūzikas nedēļa Tallinā kļuvusi par tradīciju, pulcēja mūziķus, menedžerus, izdevējus, koncertu promoterus, aģentus un citus jomas pārstāvjus jau piekto gadu.

1 komentāri

Natālija

09.04.2013 19:45

Labs gan tas jaunais The Sound Poets jaunais albums. Prieks par viņiem:)