„Rīgas ritmi” piedāvā – „Andromeda Mega Express Orchestra”

„Rīgas ritmi” piedāvā – „Andromeda Mega Express Orchestra”
Publicitātes foto
12-09-2013 A+ A-
Festivāls „Rīgas ritmi” Kongresu namā 28. novembrī plkst. 19.00 piedāvā neparastu koncertu – „Andromeda Mega Express Orchestra” (AMEO) uzstāšanos – unikāla un ekspresīva orķestra priekšnesumu ar rokmūzikas elementiem.

„Andromeda Mega Express Orchestra” ir jaunu mūziķu apvienība, kas izveidota 2006. gadā Berlīnē, un tās sastāvā apvienojušies 18 mūziķi no dažādām pasaules valstīm. Viņi spēlē visdažādākos instrumentus – sākot ar trompeti un saksofonu līdz pat arfai.

Katrs no šiem mūziķiem ir meistars savā jomā – viens klasiskajā mūzikā, cits – džezā, un kopā tie veido īpašu un pārsteidzošu skaņu sintēzi.

Grupas diriģents un saksofonists (un arī dibinātājs) Daniels Glacels saka, ka apvienībā pārstāvēto instrumentu savienojumi reti sastopami citās grupās. Tas arī rada orķestra neparasto skanējumu, padarot to par kaut ko netipisku un netradicionālu – par sava veida bigbendu, kas nav bigbends tā klasiskajā izpratnē. Mūziķi paši sevi sauc par muzikālu kabarē, kurā var notikt visneiedomājamākais – gan nopietns, gan komisks. Tomēr visatbilstošākais nosaukums šai apvienībai būtu „ne-bigbends”, tādējādi norādot uz to, kas tas noteikti nav.

Pastāvēšanas laikā AMEO ir ierakstījis divus albumus. Pēc pirmā – „Take Off!” – kritiķi grupai prognozēja panākumus populārās mūzikas aprindās, bet albuma „Bum Bum” (2012. gadā uzmanības centrā ir elektroniskā mūzika un tās sintēze ar akustisko instrumentu izpildījumu).

Jāpiemin arī kāda dīvainība saistībā ar šo „ne-bigbendu”. AMEO savā rašanās vietā Vācijā piesaistījuši publikas uzmanību ar uzstāšanos netipiskās koncertu norises vietās. Visbiežāk tie ir laikmetīgās mākslas centri, kam raksturīgi neparasti interjera risinājumi.

Grupas dalībnieki atklāj, ka īpaši laba uzstāšanās ir bijusi tukšā baseinā. Viņiem patīk šādas nestandarta vides, jo tas paver plašākas akustikas iespējas.

„Viņa mūzika neiederas nevienā plauktiņā, tā variē starp džezu un jauno mūziku ar pamatīgu riekšavu no tradicionālo citātu krātuves, pilna pārsteidzošu, traku pavērsienu un atsvaidzinošas ironijas,” raksta „Neue Musikzeitung”.

Biļetes uz „Andromeda Mega Express Orchestra” koncertu Rīgā iepriekšpārdošanā var iegādāties visās „Biļešu servisa” kasēs.

 

 

0 komentāri

Komentāru nav