Skolu jauniešus aicina iesaistīties projektā „Rīgas kino”

Skolu jauniešus aicina iesaistīties projektā „Rīgas kino”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Kinorežisore Ilona Brūvere un nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle stāsta par projektu „Rīgas kino”
12-09-2013 English A+ A-
Viens no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem būs kopā ar Nacionālo Kino centru īstenotais projekts „Rīgas kino” tematiskās līnijas „Ceļu karte” ietvaros. Kas sagaidāms no šogad un nākamgad notiekošajām meistardarbnīcām, kurās darbosies kino profesionāļi un skolu jaunieši, tika stāstīts ceturtdien, 12. septembrī, preses konferencē Rīgas Kino muzejā.

Pojekta vadītāja Marta Bite stāsta, ka „Rīgas kino” galvenās aktivitātes būs radošās meistardarbnīcas un karšu veidošana par Rīgas apkaimēm – par tām vietām, kuras patīk jauniešiem un kurās viņi labprāt uzturas. „Tās kopā ar jauniešiem meklēsim Rīgas apkaimēs: gan Purvciemā, gan Āgenskalnā, arī Maskavas forštatē un pat Jaunciemā,” atklāj M. Bite, norādot, ka projekta īstenošanas laikā taps arī filmas par dzīvi Rīgas apkaimēs.

 

Sākot ar nākamo pirmdienu, 16. septembri, skolu jauniešiem līdz pat 11. oktobrim būs iespēja pieteikties divpadsmit radošajām meistardarbnīcām, kurās viņi varēs darboties kopā ar profesionāliem kino veidotājiem – gan animācijas, gan filmu jomā. Trīs darbnīcas norisināsies šogad, deviņas – nākamgad. „Pavasarī aicinājām atsaukties Rīgas skolas, kuras gribētu iesaistīties šajās aktivitātēs. Pašlaik ir pieteikušās jau četrpadsmit mācību iestādes, kurās norisināsies meistardarbnīcas,” teic projekta vadītāja, piebilstot, ka pirmās meistarklases vadīs režisori Ivars Zviedris un Ilona Brūvere.

Ieplānots, ka projekta „Rīgas kino” meistarklašu darbā varētu iesaistīties vairāk nekā divsimt jauniešu vecumā no desmit līdz astoņpadsmit gadiem, veidojot 48 filmas par Rīgu.

„Mēs nenorādīsim, kā vienu vai otru lietu, veidojot filmu, būtu darīt labāk. Drīzāk atklāsim to, kā skatītājs uztvers, ja tu, „taisot” filmu, darīsi tā vai citādāk, kāda ir skatītāja un filmu veidotāja mijiedarbība. Ir svarīgi iemācīties lietas no profesionālā viedokļa, taču tas nenozīmē, ka jauniešiem tā būs jādara. Jo ļoti bieži, rīkojoties pretēji visiem likumiem, varat sasniegt izcilus rezultātus,” atzīst kinorežisore un meistarklašu vadītāja Ilona Brūvere.

 „„58 Rīgas”, kā dažkārt saucam mūsu tematisko līniju „Ceļu karte”, veltīta 58 Rīgas apkaimēm un cilvēkiem, kas dzīvo Rīgā. Šis projekts parādīs virzienu un veidu, kā rīdzinieks var saskarties ar savu sajūtu, priekšstatu par Rīgu, kāda ir viena no viņa Rīgām. Viņš to var izdarīt, sastopoties ar profesionāliem cilvēkiem, kas viņam palīdz to pastāstīt. Tā ir šā projekta „sāls”, kas to padara īpašu un svarīgu. Un neviens cits kā tikai paši rīdzinieki var vislabāk pastāstīt par Rīgu,” runājot par šo projektu, akcentē nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

 

Jāpiebilst, ka ārpus šā projekta iesūtīt savas filmas par Rīgu tiek aicināts ikviens rīdzinieks (informācija par šo akciju vēl sekos), savukārt jauniešu veidotās filmas tiks rādītas plašākai sabiedrībai, vērtētas un apbalvotas. Šis pasākums iecerēts nākamā gada 30. septembrī kinoteātrī „Splendid Palace”. Pirms tam projekta ietvaros tapušās filmas būs skatāmas jau nākamā gada augustā, savukārt vēlāk tās tiks apkopotas Rīgai veltīto filmu kolekcijā, kur jau iekļauti kinožurnāli un filmas par Rīgu, kas tapušas laikā no 1940. līdz 1980. gadam.

 

 

0 komentāri

Komentāru nav