„Kino Bize” rādīs Nikolasa Alkalas debijas filmu „Kosmonauts”

„Kino Bize” rādīs Nikolasa Alkalas debijas filmu „Kosmonauts”
Kadrs no filmas „Kosmonauts”
13-09-2013 A+ A-
Kinoteātrī „Kino Bize” no piektdienas, 13. septembra, skatāma spāņu režisora Nikolasa Alkalas debijas filma „Kosmonauts”, kas iekļauta vairāku prestižu starptautisko filmu festivālu programmās un kuras veidošanā ir iesaistījušies arī Latvijas kino industrijas profesionāļi.

„Kosmonauts” ir Spānijas, Latvijas un Krievijas kopražojuma filma. Tajā filmējušies arī tādi latviešu aktieri kā Gints Andžāns, Leonarda Ķestere-Kļaviņa, Ieva Puķe un Andrejs Muzikants.

Filmas notikumi risinās 1975. gadā. Nespēdams atgriezties uz Zemes, pirmais krievu kosmonauts, kurš nosūtīts uz Mēnesi, ir pasludināts par pazudušu. Tomēr caur spokainiem radiosignāliem viņš apgalvo, ka ir atgriezies un nav atradis nevienu dzīvu dvēseli uz Zemes. Viņa nereālā klātbūtne un balss no nekurienes filmas gaitā lēni iznīcina viņa tuvo cilvēku pasauli.

Šī filma ir spāņu režisora vīzija par padomju kosmonautu lidojumu uz Mēnesi, nepubliskotiem faktiem, juteklisko izpratni, romantiku, atklājumu un topošo mīlestību, kas nekad neatgriezās.

Spāņu režisors Nikolass Alkala par savu iedvesmas avotu uzskata kulta režisoru Andreju Tarkovski, tāpēc „Kosmonauts” „elpo” Tarkovska leģendārās filmas „Solaris” tradīcijās. Arī filmas „Kosmonauts” mūziku ir sarakstījis Tarkovska iemīļotais komponists – Eduards Artemjevs. Filma ir demonstrēta Luiziānas, Ņujorkas un citos starptautiskos festivālos.

Filma „Kino Bize” tiks rādīta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

„Kosmonauta” pirmizrāde kinoteātrī „Kino Bize” piektdien, 13. septembrī, plkst. 18.00.

Kinoteātris „Kino Bize” atrodas Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15.

0 komentāri

Komentāru nav