Deivisa kausa laikā filmēs unikālus kadrus projektam „Sajūtu konteineri”

Deivisa kausa laikā filmēs unikālus kadrus projektam „Sajūtu konteineri”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . „Sajūtu konteiners” Esplanādē „Baltās nakts” laikā
13-09-2013 A+ A-
Deivisa kausa laikā, kas notiek no 13. līdz 15. septembrim „Arēnā Rīga”, „Jura Podnieka studija” filmē unikālus kadrus ar Latvijas tenisista Ernesta Gulbja dalību 3D projektam „Sajūtu konteineri”, kas norisināsies nākamgad Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmas ietvaros. Līdzās „Sajūtu konteineram” darbosies arī „Rīga 2014” informācijas telts, kurā interesenti varēs pieteikties Grāmatu draugu ķēdei jeb akcijai „Gaismas ceļš”, kurā 2014. gada janvārī „dzīvajā ķēdē” tiks pārvietotas grāmatas no līdzšinējās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas Kr. Barona ielā uz jauno „Gaismas pili” otrā Daugavas krastā. Tāpat Deivisa kausa apmeklētāji varēs iepazīties ar Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmu.

„Nepilnu mēnesi „Sajūtu konteiners” atradās Esplanādē – radoši interaktīvajā platformā, kur vāca stāstus un emocijas, kuru laikā cilvēki ir sajutuši skudriņas skrienam pa muguru. Paralēli tam jau vasaras sākumā esam uzsākuši sajūtu filmēšanu. Pirmo reizi vēsturē esam filmējuši 3D Dziesmu un deju svētkus, un šobrīd Deivisa kausa laikā filmēsim tenisistu Ernestu Gulbi spēles gaitā. Šie kadri būs īpaši, jo ļaus cilvēkiem piedzīvot tādas sajūtas, kādas, iespējams, nekad nav ieguvuši – diriģēt Dziesmu svētku kopkori vai spēlēt tenisu kopā ar Gulbi,” par projektu stāsta Jura Podnieka studijas direktore Antra Cilinska.

Deivisa kausa laikā „Sajūtu konteiners” atradīsies pie „Arēnas Rīga” un dāvās iespēju ikvienam spēļu apmeklētājam gan pirms, gan arī pēc spēlēm nodot savas sajūtas. Dalīties tajās būs iespējams visos veidos: sajūtas varēs uzzīmēt, uzrakstīt, „ietvītot”, ierakstīt „Facebook” un arī ierunāt. Droši jādodas konteinerā, kur būs atrodami norādījumi. Būs mazs treilerītis – instrukcija, kas ievadīs sajūtās, un tad tiks dotas divas minūtes vēstījuma ierakstīšanai. Nākamgad, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, sajūtām tiks pievienotas jaunās tehnoloģijas, lai tās parādītu trīsdimensionālā veidā. Tas būs virtuāls ceļojums „Sajūtas dzīves laikā”.

Apmeklētāju lielās atsaucības dēļ „Sajūtu konteinerā”, gluži kā Dainu skapī, katru dienu tiek atstāti desmitiem stāstu. Projekta organizatori aicina ikvienu sekot projektam „Sajūtu konteineri” „Twitter”, „Facebook” un „draugiem.lv”, kur iespējams tuvāk iepazīties ar projekta ideju un veidošanas procesu.

 

0 komentāri

Komentāru nav