„100 g kultūras” atgriežas ar diskusiju par LNO

„100 g kultūras” atgriežas ar diskusiju par LNO
15-09-2013 A+ A-
No 17. septembra otrdienās, trešdienās un ceturtdienās pulksten 17.15 jaunos, padziļinātos formātos LTV1 ēterā atgriežas raidījums „100 g kultūras”. Jaunās sezonas pirmajā nedēļā pārraide piedāvās aizraujošus un aizkustinošus stāstus par kultūras leģendām, kā arī viedokļus par Latvijas Nacionālās operas (LNO) skandālu.

Otrdien, 17. septembrī, pulksten 17.15 raidījumā „100 g kultūras. Diskusija” tiks apspriests konflikts starp līdzšinējo LNO direktoru Andreju Žagaru un kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi. Skandāls radījis šķelšanos visā kultūras nozarē līdz pat kultūras ministres demisijas pieprasījumam. Otrdienās raidījumu „100 g kultūras. Diskusija” vadīs pieredzējušie žurnālisti, kultūras jomas pārstāvji Dmitrijs Petrenko un Kristīne Želve.

Savukārt raidījums „100 g kultūras. Personība” turpmāk katru trešdienu atklās interesantus stāstus par Latvijas kultūras personībām. Trešdien, 18. septembrī, pulksten 17.15 raidījums pētīs dzimtas saites un ietekmes aktiera un režisora Ulda Pūcīša un viņa meitas, aktrises Milenas Gulbes ģimenē. Stāsts ne tikai par aktiermākslu un kultūru, bet arī par Latvijas labāko tenisistu Ernestu Gulbi, kurš meklē un novērtē savas ģimenes spēka āderes.

Ceturtdienās pie skatītājiem atgriežas raidījums „100 g kultūras. Nacionālie dārgumi”, kurā sarunas par Latvijas kultūras leģendām risinās literatūrkritiķis un žurnālists Arno Jundze un Kristīne Želve. Ceturtdien, 19. septembrī – mēnesi pēc Alekseja Avečkina aiziešanas viņsaulē – izcilā baletdejotāja piemiņas raidījums. Tā sākums – plkst. 17.15.

Jaunajā sezonā „100 g kultūras” raidījumiem būs ilgāks raidlaiks – nepilnas 40 minūtes, bet atkārtojumi skatāmi LTV1 tās pašas dienas vakarā pulksten 23.15, kā arī piektdienās pulksten 13.15. Raidījumi būs pieejami mājaslapas www.ltv.lv arhīvā jau ētera dienā.

0 komentāri

Komentāru nav