Mākslinieki aicināti piedalīties komiksu konkursā

Mākslinieki aicināti piedalīties komiksu konkursā
16-09-2013 A+ A-
Komiksu žurnāls „kuš!” sadarbībā ar Beļģijas vēstniecību Latvijā izsludina komiksu konkursu māksliniekiem par tēmu „Briseles kāposti”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē konkursa rīkotāji.

Mākslinieki darbus var iesniegt līdz 1. oktobrim. Sīkāk par konkursu un iesniegšanas noteikumiem var uzzināt www.komikss.lv/konkurss.

Lai piedalītos konkursā, autoriem jārada komikss – vizuāls stāsts secīgu attēlu formā – apjomā no vienas līdz četrām lappusēm latviešu valodā par tēmu „Briseles kāposti”.

Komiksa žanrs, darba tehnika, stils, krāsu skaits netiek ierobežots.

Konkursā piedalīties aicināti gan profesionāli un pieredzējuši mākslinieki, gan zīmēšanas amatieri, mākslas studenti un jauni talanti – visi, kuri ir vismaz 16 gadu veci un kurus interesē vizuālu stāstu stāstīšana pieaugušiem lasītājiem.

Konkurss tiek rīkots Beļģijas nedēļas Rīgā laikā, kas norisināsies no 2013. gada 14. līdz 24. novembrim. Konkurss notiks pirmo reizi, ar mērķi veicināt Latvijas mākslinieku radošo darbību vizuālās mākslas medija – komiksa – jomā.

Latvijā komiksi jeb grafiskie stāsti pieaugušo auditorijai arvien ir reta parādība, savukārt Beļģijā komikss ir populāra un pašsaprotama vizuālās mākslas forma ar stiprām tradīcijām. Kopš 2007. gada komiksu žurnāls „kuš!” iepazīstina Latvijas lasītājus ar alternatīvo jeb māksliniecisko komiksu kultūru, četras reizes gadā izdodot komiksu antoloģiju „š!”, rīkojot izstādes, meistardarbnīcas un piedaloties starptautiskos festivālos.

„Izsludinot konkursu, vēlamies gan novērtēt jau esošo komiksu autoru veikumu, gan atklāt jaunus talantus.

Aicinām autorus eksperimentēt ar komiksa mediju un konkursa tēmu „Briseles kāposti” un meklēt dažādus risinājumus. Ceram, ka konkurss kļūs par ikgadēju notikumu, veidojot mākslinieciski kvalitatīvu komiksu kultūras vidi Latvijā,” par konkursa ieceri stāsta komiksu žurnāla „kuš!” veidotāji.

0 komentāri

Komentāru nav