„Esplanādi 2014” šovasar apmeklējuši ap 50 000 cilvēku

„Esplanādi 2014” šovasar apmeklējuši ap 50 000 cilvēku
Kaspars Garda, Rīga 2014
„Rīga 2014” atvērtajā birojā jeb kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, kas šā gada 27. jūnijā tika atklāta Rīgas centrā, noslēgusies vasaras sezona. Kopumā līdz 15. septembrim to apmeklējuši vairāk nekā 50 000 interesentu.

„Esplanādē 2014” norisinājušies 200 pasākumi – nodibinājuma „Rīga 2014” projektu prezentācijas, radošās darbnīcas, koncerti, dejas, Eiropas un Latvijas filmu vakari un pasākumi ģimenēm.

„Man ir prieks, ka mūsu kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014” kļuvusi par neatņemamu Rīgas kultūrvides daļu un aktivitāšu vietu visiem, kuri interesējas par gaidāmajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumiem. Izsaku pateicību sadarbības partnerim „Lattelecom” un būvkompānijai „Ramirent”, kas piedalījās arhitekta Austra Mailīša radošās idejas īstenošanā,” stāsta nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

No „Rīga 2014” brīvprātīgo programmas kultūras vasarnīcā ikdienas darbos bija iesaistīti 78 brīvprātīgie. „Esplanāde 2014” ir kalpojusi par informācijas platformu Pasaules koru olimpiādes interesentiem, XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku un festivāla „Positivus” apmeklētājiem.

21 vakaru ir demonstrētas starptautiski atzītas un populāras Latvijas un Eiropas filmas. Klausītājus ir priecējuši 24 koncerti, tostarp grupu „Dzelzs vilks”, „Franco Franco”, „CanZone”, „Galaxy Bosons”, „Indygo”, „Lavrix Band”, „Astro’n’out”, „Very Cool People”, „Gapoljeri”, „Oranžās brīvdienas”, „Laime pilnīga” un „Crow Mother”, kā arī dziesminieka Goran Goras uzstāšanās.

13. septembrī „Esplanādes 2014” piektdienu koncertsēriju noslēguma koncertā uzstājās indie roka apvienība „Tribes of the City”, ska grupa „Mango”, pagānmetāla grupa „Skyforger” un alternatīvā roka ilggadējie līderi „Pienvedēja piedzīvojumi”, koncertu apmeklēja vairāk nekā 5000 mūzikas cienītāju.

„„Esplanāde 2014” turpina darbību. Rudens periodā, līdz gaismas festivālam „Staro Rīga”, objekts darbosies kā gaismas instalācija.

Arī ziemas periodā tiek plānota aktīva darbība, jo nākamā gada janvārī – Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumu ietvaros – „Esplanādē 2014” varēs saņemt aktuālo informāciju par Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumiem. Savukārt 2014. gada aprīļa beigās „Esplanāde 2014” atsāks aktīvu darbību, piedāvājot plašu kultūras programmu,” nākotnes plānus atklāj Diāna Čivle.

Visu vasaru kultūras vasarnīcā „Rīga 2014” partneris „Lattelecom” ir nodrošinājis bezmaksas wi-fi un brīvpieejas datorus. „Esplanāde 2014” tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”. Savukārt „Galleria Riga” sestdienās nodrošināja programmu bērniem, video sižetus Latvijas filmu vakariem, kā arī siltu tēju pasākumos vasaras noslēgumā.

0 komentāri

Komentāru nav