Eiropas kino balvas ceremonijā godinās Pedro Almodovaru

Eiropas kino balvas ceremonijā godinās Pedro Almodovaru
LETA/EPA . Režisors Pedro Almodovars
17-09-2013 A+ A-
Eiropas kino balvas ceremonijā (European Film Awards), kas šogad decembrī notiks Berlīnē, par ieguldījumu pasaules kino godinās pazīstamo spāņu režisoru Pedro Almodovaru (Pedro Almodóvar).

Eiropas Kinoakadēmijas balvas šogad tiks pasniegtas 26. reizi. Jau ziņots, ka nākamgad, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Eiropas kino balvas ceremonija notiks šeit.

„Esmu ļoti pateicīgs par šo balvu. Kopš tās dibināšanas Eiropas Kinoakadēmija ir bijusi dāsna pret mani un mans tuvākais sabiedrotais. Dalos savā priekā par šo balvu,” tā, saņemot ziņas, par gaidāmo pagodinājumu paudis Pedro Almodovars.

Režisors karjeru sācis 20. gadsimta 70. gadu otrajā pusē Madridē, darbojoties neatkarīgajos teātros, rakstot pagrīdes žurnāliem un veidojot eksperimentālās „super 8 mm” filmas, Pedro Almodovara agrīnie darbi ir jaunās spāņu demokrātijas liecinieki un mantinieki, kas tapuši laikā, ko dēvē par spāņu kultūras renesansi – jaunu radošo uzplaukumu pēc Spānijas diktatora Franko nāves.

Pirmo Eiropas Kinoakadēmijas balvu Pedro Almodovars saņēma par savu 1988. gada filmu Women on the Verge of a Nervous Breakdown kategorijā „Labākā jaunā filma”. Kopš tā laika spāņu režisora filmas allaž bijušas favorītes pasaules ievērojamāko kinofestivālu konkursa sarakstos un balvu ceremonijās. Almodovara kinolentes „All About My Mother” („Viss par manu māti”, 1999) un Talk to Her („Runā ar viņu”, 2002) saņēmušas Eiropas Kinoakadēmijas balvas kā gada labākās filmas, bet pats kinomeistars gan bijis nominēts, gan godalgots ar Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā labākais režisors. Režisoru un viņa filmas novērtējusi arī ASV Kinoakadēmija gan ar „Oskara” balvām, gan nominācijām.

Jaunākā Almodovara filma „I'm So Excited” pirmizrādi piedzīvoja šā gada martā.

„Karjeras laikā Pedro Almodovars ir ieguvis gandrīz visu iespējamo Eiropas kino balvas kategoriju godalgas. Viņa filmas ir spēlējušas nozīmīgu lomu gan Spānijas kinematogrāfa, gan visa Eiropas kino tēla veidošanā,” teikts Eiropas Kinoakadēmijas mājaslapā.

Eiropas kino balvas ceremonija šogad notiks Berlīnē 7. decembrī. Pedro Almodovars to apmeklēs kā goda viesis. Ceremonija tiešraidē tiks demonstrēta www.europeanfilmawards.eu

0 komentāri

Komentāru nav