Koncertsezonas noslēgums un Kartupeļu festivāls Kalnciema ielā

Koncertsezonas noslēgums un Kartupeļu festivāls Kalnciema ielā
Publicitātes foto . „Jakob Noiman Festival Band”
17-09-2013 A+ A-
Šonedēļ Kalnciema kvartālā notiks šīs sezonas pēdējie brīvdabas pasākumi – ar „Jakob Noiman Festival Band” uzstāšanos tiks slēgta vasaras koncertsezona, bet nedēļas nogalē notiks Kartupeļu festivāls, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Kalnciema kvartāla pārstāvji.

2013. gada vasarā Kalnciema kvartālā notikuši 18 ceturtdienu brīvdabas koncerti. Uzstājušās grupas „The Sound Poets”, „Tranzīts”, „Keksi”, „Striķis”, „Coolmans Report”, „Transformeri”, noticis „Rīga Radio” deju vakars un daudzi citi muzikāli pasākumi.

 

Sezonas izskaņā ceturtdien, 19. septembrī, plkst. 19.00 uz Kalnciema kvartāla skatuves kāps komponista Jēkaba Nīmaņa grupa „Jakob Noiman Festival Band”. Grupa Kalnciema kvartālā ir spēlējusi katru gadu un neatstās klausītājus vienaldzīgus arī šajā, iespējams, jau drēgnajā vakarā.

„Jakob Noiman Festival Band” šoreiz spēlēs savā „džezīgākajā” sastāvā – ar īpašo viesi dziedātāju Ivetu Gaili.

„Jakob Noiman Festival Band” dalībnieki spēlē kopā vairākus gadus. Kā viņi paši par sevi saka: „Katrs koncerts ir piedzīvojums tā dalībniekiem, ja no tā nebūs prieka, apsolāmies beigt spēlēt uzreiz, tajā pašā mirklī.”

„Lai gan žanriski esam mazliet „iestrēguši” klezmera un Balkānu tautu mūzikas fāzē, pamanāmies veldzēties arī citos žanros. Žanru koncepcijā ir tikai viens kritērijs – spēlēt to, kas tajā brīdī aizrauj. Kad mūs spēj aizraut džeziskākas intonācijas, tad piesaistām arī mūsu smalko līniju dziedātāju Ivetu. Spēlējam arī šo to no rokmūzikas vēstures vai arī kādu latviskāku kompozīciju, arī tautasdziesmas, piemēram. Tā kā pats rakstu dziesmas, nekautrējos piedāvāt arī oriģinālkompozīcijas, zināmākās no tām skan Jaunajā Rīgas teātrī dažās izrādēs jau labu laiciņu,” stāsta komponists un mūziķis Jēkabs Nīmanis.

„Jakob Noiman Festival Band” sastāvs ir: Uģis Krišjānis – klavieres, Ansis Nikolovskis – tuba, Artūrs Bērziņš – trombons, Jēkabs Nīmanis – klarnete, saksofons, ģitāra, Varis Piņķis – bungas.


Savukārt sestdien, 21. septembrī, tradicionālā Kalnciema kvartāla amatnieku un mājražotāju tirdziņa laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks Kartupeļu festivāls.

Festivāla laikā darbosies „Lauku vēstniecība”, kurā varēs uzzināt, kur šoruden doties pēc visdažādākajiem lauku labumiem – no kartupeļiem līdz vīnogām. Ja kāds vēlas izbaudīt saulainu atvasaras nedēļas nogali, nogaršojot kraukšķīgas kartupeļu pankūkas ar brūkleņu zapti, „Lauku ceļotājs” neskoposies ar padomu.

 

Tirdziņā varēs iegādāties visgardākos kartupeļus tieši no audzētājiem, dažādus no kartupeļiem gatavotus gardumus un izstrādājumus. Tirgus laukumā restorāns „Māja” un uzņēmums „Eco-Catering” piedāvās īpašos kartupeļu ēdienus, savukārt restorāns „Vincents” un Mārtiņš Rītiņš viesus gaidīs Vīnu veikalā.

Īsi pirms plkst. 11.00 pasākumu ieskandinās folkloras kopa „Putni”, bet vēlāk apdziedāšanās mākslu demonstrēs arī Rucavas sievas.

Pēc tam uz skatuves kāps kartupeļu audzētāji un dalīsies kartupeļu gudrībās – kādas šķirnes vislabāk der kraukšķīgām kartupeļu pankūkām, kādas ir visražīgākās un pieprasītākās, ko stādīt un ko pirkt.

Plkst. 13.00 – saruna ar Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības vadītāju Aigu Kraukli.

Āra virtuvē Ēriks Dreibants no „Trīs pavāru restorāna” sniegs meistarklasi par kartupeļu ēdienu gatavošanu pēc mūsdienu receptēm. Notiks arī Kurzemes tradicionālo kartupeļu ēdienu meistarklase. Sandra Aigare no tradīciju nama „Zvanītāji” un Rucavas sievas mācīs gatavot bimbaltīri un Kurzemes skābputru, kartupeļu kukulīšus ar speķkrēma mērcīti un riezi.

Dienas gaitā varēs uzzināt daudz interesantu faktu par kartupeļiem, notiks kartupeļu stafetes un konkursi. Bērnu istabā visas dienas garumā norisināsies radošās kartupeļu darbnīcas. Mazie varēs nodarboties ar mākslu – veidot bildes ar un no kartupeļiem, spiest kartupeļu zīmogus, gatavot kartupeļu miniskulptūras.

Kalnciema kvartāls atrodas Rīgā, Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā.

 

0 komentāri

Komentāru nav