Lipkes memoriālā – muzeja „Anne Frank House” ceļojošā izstāde

Lipkes memoriālā – muzeja „Anne Frank House” ceļojošā izstāde
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Žaņa Lipkes muzejs
17-09-2013 A+ A-
Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu 23. septembrī tiks atklāta Amsterdamas muzeja „Anne Frank House” ceļojošā izstāde „Anna Franka – vēstījums mūsdienām”, aģentūru LETA informēja biedrības „Žaņa Lipkes memoriāls” pārstāve Lea Liepiņa.

Izstādes rīkotāji vēlas informēt apmeklētājus par holokausta vēsturi, rosināt uz pārdomām par mūsdienās aktuālām vērtībām – cilvēktiesību pamatjautājumiem un toleranci, kā arī mudināt saprast, ka demokrātiska, uz savstarpēju cieņu starp dažādu kultūru, reliģiju, etniskās piederības un politisko uzskatu cilvēkiem balstīta sabiedrība nerodas pati no sevis, bet ir jāveido ar katra personīgo ieguldījumu un dalību.

Žanis Lipke – vienkāršs strādnieks Rīgas ostā, kas Otrā pasaules kara laikā, neņemot vērā nacistu propagandu, kas par palīdzību ebrejiem draudēja ar nāvessodu, – ir uzskatāmākais šādu demokrātisku vērtību simbols Latvijas vēsturē. Tāpēc Žaņa Lipkes memoriāls papildinājis muzeja „Anne Frank House” un jau iepriekš muzeja „Ebreji Latvijā” sagatavoto informāciju ar papildmateriālu par Hanu Šternu – tolaik sešus gadus vecu meitenīti, kura kopā ar māti 1943. gadā bija atvestas uz Rīgas geto no Vīnes un kuras glābšanu pats Žanis Lipke nodēvējis par vienu no savām sarežģītākajām bēgšanas operācijām.

Izstāde „Anna Franka – vēstījums mūsdienām” ir nozīmīga plašāka izglītojoša projekta sastāvdaļa, tāpēc īpaši to apmeklēt aicināti skolu jaunieši.

Izstādi papildina izglītojoši materiāli, daudzās valstīs, kurās izstāde bijusi apskatāma, skolēni tiek aktīvi iesaistīti kā izstādes gidi, lai palīdzētu jauniešiem vieglāk uztvert tēmu tiem saprotamā veidā. Cerot arī uz Latvijas vēstures skolotāju ieinteresētību, Žaņa Lipkes memoriāls aicina uz sadarbību visdažādākajos izglītības projektos.

Izstāde „Anna Franka – vēstījums mūsdienām” būs apskatāma Žaņa Lipkes memoriālā (Mazajā Balasta dambī 8), Ķīpsalā, līdz 26. janvārim. Ieeja izstādē būs bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav