Koris „Latvija” uzsāk sadarbību ar ierakstu izdevniecību „Ondine”

Koris „Latvija” uzsāk sadarbību ar ierakstu izdevniecību „Ondine”
Publicitātes foto . VAK „Latvija”
17-09-2013 A+ A-
Pazīstamā Somijas ierakstu kompānija „Ondine” laidusi klajā kompaktdisku ar Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” un Helsinku Filharmoniķu ieskaņoto Dmitrija Šostakoviča mūziku. Ieraksts tapis 2013. gada martā Helsinkos, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja kora producente Ieva Vītiņa.

Albuma galvenais skaņdarbs, kura izpildījumā piedalās VAK „Latvija”, Helsinku Filharmoniskais orķestris un basbaritons Šenjangs pasaulslavenā diriģenta Vladimira Aškenazi vadībā, ir dramatiskā kantāte „Stepana Razina sodīšana ar nāvi”. Tāpat albumā iekļauta Šostakoviča svīta par Somijas tēmu, kas tika rakstīta 1939. gadā, lai godinātu padomju armijas uzvaru pār Somiju Ziemas karā. Taču dažādu vēsturisku peripetiju dēļ šis opuss tika pirmatskaņots tikai 2001. gadā. Vēl ierakstā būs dzirdama Šostakoviča mūzika mākslas filmai „Zoja”.

Līdz šim koris „Latvija” jau ir sadarbojies ar vairākiem starptautiski pazīstamiem mūzikas izdevējiem – ar „EMI Classics”, ierakstīja mūziku mākslas filmai „Parfīms”.

Savukārt šā gada janvārī Lielbritānijas izdevniecība „Hyperion Records” izdeva VAK „Latvija” ieskaņoto britu komponista Gabriela Džeksona mūzikas albumu, kas ir ieguvis visaugstākos novērtējumus „BBC Music Magazine” un „Gramaphone” recenzijās. Īpaši atzinīgi tiek vērtēts kora skanējums un tembrs.

„BBC Music Magazine” kora izpildījumu nodēvējis par „virtuozu vokālu ceļojumu”. Augustā koris izdeva kompaktdisku „At the foot of the sky” ar Ērika Ešenvalda kormūziku.

Albums pieejams lejupielādei iTunes un citās digitālās mūzikas lejupielādes vietnēs.

0 komentāri

Komentāru nav