Novembrī Rīgā koncertēs duets „Lymbyc Systym” no ASV

Novembrī Rīgā koncertēs duets „Lymbyc Systym” no ASV
Publicitātes foto . „Lymbic System”
18-09-2013 A+ A-
Rīgā, Kaņepes Kultūras centrā, 22. novembrī savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs instrumentālās popmūzikas duets „Lymbyc Systym” no ASV, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncerta rīkotāji „SKYR”.

Duetā muzicē divi brāļi – Maikls un Džareds Belli (Michael Bell, Jared Bell), kuri kopīgo radošo darbību, kas pārtapusi „Lymbyc Systym” (ar nodomu kļūdainā nosaukuma rakstība esot parafrāze par grupu „Lynyrd Skynyrd” – aut.), sākuši pirms aptuveni 20 gadiem. 2005. gadā izdots pirmais dueta ieraksts „Carved by Glaciers” ar izdevniecības „Magic Bullet Records” gādību.

„Lymbyc Systym” mūzika tiek raksturota kā sapņaina, mazliet melanholiska un „gličīga” (no glitch angļu val. – mūzikā ar to apzīmē dažādu sprakšķu, klikšķu un citu trokšņu izmantošanu ritmiskā zīmējuma akcentēšanai) popmūzika. Brāļus Bellus var salīdzināt, piemēram, ar Islandes grupu „múm”, Rīgā jau divkārt pabijušajiem „Arms And Sleepers”, kā arī „The Album Leaf” un „The Books”. Turklāt ik pa laikam brāļi turnejās kā viesmūziķi ir bijuši gan „Crystal Castles”, „Balmorhea” un „Her Space Holiday” sastāvos.

Pirms gada izdotais trešais studijas albums „Symbolyst” ir dueta pagaidām pēdējais. Trijos gados, ko prasīja šā ieraksta materiāla tapšana, iemūžināšana un publicēšana, brāļi Belli pirmoreiz tik daudz laika pavadīja šķirti. Maikls tobrīd dzīvoja Japānā, bet Džareds studēja grafisko dizainu (iesakām pievērst uzmanību „Lymbyc Systym” ierakstu un suvenīru noformējumam!) Bruklinā.

Kā apgalvo paši, attālums lika paļauties vienam uz otru vēl vairāk, katram mūziku radot savā pasaules malā. Rezultāts ir abu visdažādāko iedvesmas avotu instrumentāla un lipīga ilustrācija – „Jackson 5” „fanks”, Junga sapņu teorija, Bergmana eksistenciālisms, Šarla Bodlēra proza un Frenka Loida Raita dabīgā arhitektūra.

Biļetes uz 22. novembrī Rīgā gaidāmo koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā: www.bezrindas.lv. To cena šobrīd ir 4 lati. Tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Biļešu skaits – ierobežots.

 

0 komentāri

Komentāru nav