Rīgā koncertēs akordeona un elektronikas meistars Maikls Senšerijs

Rīgā koncertēs akordeona un elektronikas meistars Maikls Senšerijs
Publicitātes foto
18-09-2013 A+ A-
Jauno mediju kultūras festivāla „Māksla+Komunikācija 2013” laikā šā gada 12. oktobrī Spīķeru koncertzālē norisināsies grandiozs audiovizuālu performanču un elektroniskās mūzikas koncerts, kura īpašais viesis būs izcilais komponists un akordeonists Maikls Senšerijs (Michael Century), kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji no jauno mediju kultūras centra RIXC.

Koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt Senšerija elektroniskās mūzikas un akordeona spēles performanci „Iekšēji – ārēji” („Within and Without”). 

Tajā virtuoza un izteiksmīga akordeonspēle ar bagātīgu tembrālo diapazonu mijas un sasaucas ar ritmiskām elektroniskām pulsācijām.

Performances nosaukums „Within and Without” angļu valodā runājošajiem ir labi zināms izteiciens, turklāt tas sasaucas ar leģendāro Džordža Harisona dziesmu  , kuras melodiskie motīvi ieskanas arī šajā kompozīcijā.

Performancē izmantoti tādi elektroniskie moduļi kā filtri un sempleri, kas ir zināmi jau kopš analogās mūzikas laikiem, un galvenā instrumentālā tehnika tajā ir tā saucamais „tremolando” efekts – instrumenta kustināšana ātrā, atkārtotā ritmā, kas parasti tiek saskaņota ar elektroniskajām pulsācijām.

Senšerijs ir pianists, komponists un akordeonists, kurš izcili pārzina klasiskās un laikmetīgās mūzikas žanrus un improvizāciju.

Viņa performances un kompozīcijas ir izskanējušas vairākos ievērojamos festivālos un koncertos Ziemeļamerikā un citviet pasaulē. Paralēli radošajai darbībai Maikls Senšerijs ir mūzikas un jauno mediju profesors Rensīlera Politehniskajā institūtā (RPI).

Koncertā piedalīsies arī citi mūziķi – pazīstamie kanādiešu elektroniskās mūzikas mākslinieki Metjū Bīdermans (Matthew Biederman) un Alens Tibols (Alain Thibault), viens no šā brīža aktuālākajiem britu elektroniskās mūzikas pārstāvjiem Teo Bērts (Theo Burt), itāliešu izcelsmes šveiciešu skaņu mākslinieks Luka Forkuči (Luca Forcucci), latviešu video mākslinieki Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks un skaņu mākslinieks Platons Buravickis.

Biļetes uz koncertu ir nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā: biļetes cena – 7 lati, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 3,50 lati. Koncerta sākums plkst. 19.00.

Jauno mediju kultūras festivāls „Māksla+Komunikācija 2013” šogad notiek no 8. līdz 12. oktobrim. Vairāk par festivāla notikumiem un programmu lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav