Ar izrādi „Biedre Zariņa” Dailes teātrī debitēs režisors Dmitrijs Petrenko

Ar izrādi „Biedre Zariņa” Dailes teātrī debitēs režisors Dmitrijs Petrenko
Gunārs Janaitis . Aktrise Olga Dreģe izrādē „Biedre Zariņa”
18-09-2013 A+ A-
19. septembrī Kamerzālē ar izrādi-vingrinājumiem utopijā 1 daļā „Biedre Zariņa” – Dailes teātrī debitēs režisors Dmitrijs Petrenko, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Luga „Biedre Zariņa”, kuras autore ir Rasa Bugavičute, ir smieklīgi lirisks stāsts ar nostalģiju pēc tā, kas vairs nekad neatgriezīsies: utopiskajiem ideāliem, cerībām uz jaunu dzīvi, ticību līdzpilsoņiem. Vienkāršā cilvēka ikdienas dzīve, viņa sapņi un vilšanās, mīlestība un ticība par vēsturi var pastāstīt daudz vairāk nekā politiskie dokumenti un lēmumi.

 

Pie bijušās astronomijas skolotājas Ilgas ierodas viņas divdesmit gadu neredzētais mazdēls Pauls. Garās dzīves laikā ir piedzīvoti daudzi zaudējumi, un tādēļ Ilga savā prātā atgriežas pagātnē, kas visiem klātesošajiem dāvā iespēju aizceļot pagājušajos astoņdesmitajos gados.

Mīļā miera labad un iekārotā vecmāmiņas dzīvokļa dēļ mazdēls ir gatavs pat imitēt dzīvi, kāda tā reiz bijusi. Taču notiek kas neparedzēts – jo tuvāk viņš iepazīst savu vecmāmiņu un padomju laika gaišos ideālus, jo grūtāk viņam pārtraukt spēlēt šo teātri.

Lomas atveidos: Olga Dreģe (Ilga), Lidija Pupure (Astra), Mārtiņš Počs (Pauls) un Inita Dzelme (Paula). Radošajā komandā līdzās režisoram Dmitrijam Petrenko strādā arī scenogrāfs Artūrs Arnis, kostīmu māksliniece Anastasija Golubeva un gaismu mākslinieks Mārtiņš Kudiņš.

Iestudējums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Tuvākās izrādes plānotas 19. un 24. septembrī, kā arī 6., 15. un 22. oktobrī.

 

0 komentāri

Komentāru nav