Top inovatīvs Dostojevska „Noziegums un sods” iestudējums

Top inovatīvs Dostojevska „Noziegums un sods” iestudējums
Publicitātes attēls
18-09-2013 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 6. oktobrī pirmizrādi piedzīvos jauns, inovatīvs Fjodora Dostojevska slavenā romāna „Noziegums un sods” iestudējums, ko veido režisori Toms Auniņš un Normunds Griestiņš, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Dirty Deal Teatro” pārstāve Aija Murāne.

Romāna un izrādes galvenais varonis Rodions Romanovičs Raskoļņikovs ir no mācībām atskaitīts students, ideologs un slepkava, kurš ar ideju palīdzību cenšas attaisnot slepkavību.

„Radions Romanovičs Raskoļņikovs ir vīruss. Viņš inficē visu, ar ko saskaras – vai tā būtu reliģija, attiecības starp cilvēkiem vai viņš pats,” skaidro izrādes veidotāji.

Romāna radīšanas laikā Fjodors Dostojevskis paredzēja drīzo Dieva gāšanu par labu cilvēku radītām ideoloģijām, kurām sekojot, turpmāko gadu laikā dzima, mira un dzīvoja simtiem miljonu Zemes iedzīvotāju.

Izrādes centrā ir galveno varoņu Raskoļņikova, Porfīrija un Svidrigailova savstarpējās attiecības, tādējādi ļaujot koncentrēties uz nozieguma filozofiju un teoriju. Uzmanība tiek pievērsta videi, kurā rodas reakcionāras idejas, un sekām, kādas ir jāizdzīvo galvenajam varonim, kurš ir metis izaicinājumu lielajai pasaules kārtībai un Dievam.

Režisoru Toma Auniņa un Normunda Griestiņa iestudētās izrādes raksturo spilgti izteiksmes līdzekļi, piemēram, pašu veidota ekspresīva elektroniskā mūzika un projekcijas. Abu veidotajās izrādēs blakus akadēmiski izglītotiem aktieriem spēlē arī citu mākslas jomu pārstāvji.

Šoreiz izrādes „Noziegums un sods” aktieru sastāvu veido horeogrāfe Kristīne Vismane, aktrise Anete Saulīte, radošās apvienības „Umka.lv” dalībnieks Armands Berģis, režisors un aktieris Toms Auniņš, kā arī performances mākslinieks, mūziķis un blogeris Andrejs Zālītis.

Izrādes scenogrāfs Toms Grīnbergs ir stažējies Volksbuehne Am Rosa Luxemburg-Platz teātrī Berlīnē un bijis scenogrāfa asistents Andrim Freibergam Nacionālajā operā. Izrādes tērpu mākslinieki Kristians Aglonietis un Elza Ozolīte ir vieni no iniciatīvas „Karnevālu tērpu darbnīca” dalībniekiem.

Izrāde „Noziegums un sods” turpina abu režisoru izvēli radīt patiešām citu teātra pieredzi.

Tuvākās jauniestudējuma izrādes – 7. oktobrī plkst. 21.00 un 30. oktobrī plkst. 19.00. Biļetes nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un „Dirty Deal Teatro” pirms izrādes.

 

0 komentāri

Komentāru nav