Laikmetīgās mūzikas ansamblis „Ensemble Modern” viesosies Rīgā

Laikmetīgās mūzikas ansamblis „Ensemble Modern” viesosies Rīgā
Publicitātes foto . „Ensemble Modern”
18-09-2013 A+ A-
4. un 5. oktobrī Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē dzirdēsim pasaules labāko laikmetīgās mūzikas kulta ansambli – „Ensemble Modern”. Tas ir daudznacionāls veidojums – ansambļa deviņpadsmit mūziķi ir no Argentīnas, Bulgārijas, Indijas, Izraēlas, Japānas, Polijas, Šveices un Vācijas. Visi ansambļa mākslinieki ir augstākās klases mūziķi, kuriem ir izcila tehnika un plaša tembru palete, liela pieredze jaunās mūzikas atskaņošanā.

„Ensermble Modern” kopš savas dibināšanas 1980. gadā nesavtīgi popularizējis jauno mūziku, bijis daudzu opusu ierosinātājs un pirmatskaņotājs, sadarbojies ar tādiem mūslaiku mūzikas grandiem kā Ģērģs Ligeti, Maurisio Kāgels, Frenks Zapa, Stīvs Reihs, Džons Adamss.

4. un 5. oktobra koncerti notiks projekta „No kurienes? Uz kurieni? – Mīti, nācija, identitātes” ietvaros. Tā kontekstā īpaša vieta ierādīta latviešu jauno autoru sniegumam, jo no astoņu dalībvalstu ekspertu izvirzītajiem 28 kandidātiem (piedalījās komponisti no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Ungārijas, Slovēnijas, Slovākijas) konkursā uzvarēja trīs Latvijas, divi Slovēnijas komponisti un pa vienam kolēģim no Polijas, Ungārijas un Čehijas. Projektā, kurā jaunie komponisti pievēršas vēsturiskajiem un aktuālajiem mītiem, kas veido un nosaka nacionālo identitāti un piederības izjūtu, dzirdēsim Andra Dzenīša „Latviešu pavārgrāmata”, Kristapa Pētersona „Nauda” un Jāņa Petraškeviča „Darkroom – Ein Phantasiestuck”.

Projekts „No kurienes? Uz kurieni? – Mīti, nācija, identitāte” ir (Vidusaustrumeiropas) Gētes institūtu iniciatīva sadarbībā ar „Ensemble Modern” un fondu „BHF-BANK-Stiftung”. Projektu atbalsta festivāls „Arēna”.

4. oktobra koncerta programmā Latvijas Nacionālajā operā skanēs Pavela Hendriha „Sedimetron”; Ninas Šenkas „Twenty in five”; Judītes Vargas „Entitas”; Kristapa Pētersona „Money”. Savukārt 5. oktobrī programmā iekļauti Mateja Bonina „Kaleidoscope”; Františeka Čaloupka „Mašín Gun”; Andra Dzenīša „Latvian Cookbook”; Jāņa Petraškeviča „Darkroom – Ein Phantasiestück”.

0 komentāri

Komentāru nav