„Teātris.zip” sāk sezonu ar diskusiju un izrādi „Sapnis par Brodveju”

„Teātris.zip” sāk sezonu ar diskusiju un izrādi „Sapnis par Brodveju”
Publicitātes foto . Skats no Nacionālā teātra izrādes „Sapnis par Brodveju”
18-09-2013 A+ A-
Sestdien, 21. septembrī, pulksten 21.40 LTV1 ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu uzsāks raidījumu cikla „Teātris.zip” jauno sezonu, demonstrējot koncertuzvedumu „Sapnis par Brodveju”.

Jaunās sezonas pirmajā raidījumā uz sarunu aicināti izrādes veidotāji un aktieri – maestro Raimonds Pauls, Latvijas Nacionālā teātra aktieri Dita Lūriņa-Egliena un Egils Melbārdis, kā arī horeogrāfs Alberts Kivlenieks. Kā ierasts, diskusiju pirms izrādes un tās starpbrīdī vadīs Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

 

Koncertuzvedums „Sapnis par Brodveju” uzskatāms par Nacionālā teātra vadošās aktrises Ditas Lūriņas-Eglienas muzikālās un aktieriskās meistarības virsotni kopā ar partneriem un maestro Raimondu Paulu.

Iestudējums vēsta par nabadzīgās Romas prostitūtas Kabīrijas likteni, ko divās daļās – ilgās pēc labākas dzīves un sapņa īstenošanos – izdzied Dita Lūriņa-Egliena.

„Teātris.zip” jaunās sezonas pirmajā raidījumā uzzināsit, kā aktrise iejutās sarežģītajā lomā un kā šo darbu komentē citi iestudējuma veidotāji un, protams, izrādes iniciators maestro Raimonds Pauls.

„Es domāju, ka skatītājiem šai izrādei nav īpaši jāgatavojas vai kaut kas jāgaida, bet jāļaujas plūsmai. Jo vairāk iejutos lomā, jo labāk sapratu, ka dramaturģija ir pašā mūzikā, tā izvijas pati,” pirms izrādes skatītājiem saka aktrise.

Nākamā raidījumu cikla „Teātris.zip” izrāde un diskusija būs veltījums aktierim Uldim Dumpim 70. jubilejā. Dramaturga Paula Putniņa izcilo komēdiju „Ar būdu uz baznīcu” (1987) LTV1 demonstrēs sestdien, 28. septembrī, pulksten 21.40.

0 komentāri

Komentāru nav