VAK „Latvija” Hamburgā atskaņos Britena „Kara rekviēmu”

VAK „Latvija” Hamburgā atskaņos Britena „Kara rekviēmu”
Ansis Starks . VAK „Latvija”
19-09-2013 A+ A-
Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, turpinot sadarbību ar Hamburgas filharmoniķiem un diriģenti Simonu Jangu, ir devies uz Hamburgu, kur 22. un 23. septembrī atskaņos Bendžamina Britena „Kara rekviēmu”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja kora producente Ieva Vītiņa.

Šogad visā pasaulē tiek svinēta britu komponista un diriģenta Bendžamina Britena simtgade. Britens tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajām un neparastākajām personībām 20. gadsimta mūzikā. Par godu dižā komponista jubilejai ir izveidota īpaša mājaslapa, kas piedāvā plašu informāciju par komponista dzīvi un daiļradi, iespēju noklausīties dažādu darbu fragmentus, kā arī mājaslapā pieejams detalizēts saraksts ar šogad visā pasaulē notiekošajiem B. Britena skaņdarbu atskaņojumiem. Arī šie abi Hamburgas koncerti ir iekļauti šajā izlasē.

B. Britena „Kara rekviēms” pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 1962. gadā Koventrijas atjaunotajā katedrālē, kas pilnībā tika nopostīta Otrā pasaules kara laikā. Britens, būdams pārliecināts pacifists, šajā darbā kombinējis klasiskā latīņu rekviēma tekstus ar Pirmā pasaules karā kritušā dzejnieka Vilfrēda Ouena (Wilfred Owen) dzeju, lai paspilgtinātu savu vēstījumu par kara šausmām un bezjēdzību. Saskaņā ar komponista vēlmi solistiem vienmēr jābūt no Otrā pasaules kara pretinieku valstīm – Krievijas, Anglijas un Vācijas.

Šajā Britena simtgadei veltītajā „Kara rekviēma” atskaņojumā aicināti piedalīties solisti: Jekaterina Ščerbačenko (Ekaterina Scherbachenko, soprāns, Krievija), Endrū Steipls (Andrew Staples, tenors, Anglija), Matiass Gerne (Matthias Goerne, baritons, Vācija), Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, NDR koris, Hannoveres zēnu koris, Hamburgas filharmoniķi, kā arī diriģente Simona Janga (Simone Young).

Papildu informācija par koncertiem Hamburgā pieejama šeit:

0 komentāri

Komentāru nav