Džilindžers Dailes teātrī iestudējis izrādi „Šeipings”

Džilindžers Dailes teātrī iestudējis izrādi „Šeipings”
Jānis Deinats, „Fotocentrs” . Skats no izrādes „Šeipings”
19-09-2013 A+ A-
Dailes teātra Lielajā zālē 20. septembrī notiks amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nila Labuta lugas „Šeipings” pirmizrāde. Dailes teātrī to iestudē režisors un teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers. Viņš to nodēvējis par „trakulīgu izrādi 2 daļās”.

Kā informē izrādes veidotāji, Nils Labuts (dz. 1963) ir radījis savu mūsdienu versiju par to, kā Ieva pavedina Ādamu. Taču dažas lietas gadu tūkstošos nav mainījušās, un Paradīzes dārzā ir paslēpusies čūska... Oskars Vailds reiz apgalvoja, ka dzīve atdarina mākslu. Nils Labuts koriģē šo principu – viņa stāstā māksla atdarina mīlestību.

 

Ādams satiek Ievu, un viņa dzīve mainās pavisam negaidītā veidā. Neveiklais neveiksminieks un pašpārliecinātā, pievilcīgā mākslas studente ir savādi nesaderīgs pāris. Mazā universitātes pilsētiņā neatšķetināmā kamolā emocionāli un romantiski savijas kopā četru jaunu cilvēku dzīves.

Cik daudz cilvēks ir gatavs darīt mīlestības dēļ? Kurā brīdī radīšana kļūst par manipulāciju? Jo sevišķi tāpēc, ka cilvēka miesa ir ideāls materiāls – dabisks, skaists un pakļāvīgs, šādus jautājumus uzdod izrādes veidotāji.

Lomas iestudējumā „Šeipings” atveido Elīna Dzelme un Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Eva/„Performanču” dalībniece), Artūrs Dīcis (Ādams), Dārta Daneviča un Ieva Segliņa (Dženija/„Performanču” dalībniece), kā arī Gints Andžāns (Filips).

Kopā ar režisoru Dž. Dž. Džilindžeru radošajā komandā strādā scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Līdz 14 gadiem skatīties izrādi nav ieteicams.

 

 

0 komentāri

Komentāru nav