Briseles džeza orķestris viesosies Rīgā un Valmierā

Briseles džeza orķestris viesosies Rīgā un Valmierā
Publicitātes foto . Briseles džeza orķestris un Berts Joriss
19-09-2013 A+ A-
Rīgā, Lielajā ģildē, 9. oktobrī un Valmieras kultūras centrā 10. oktobrī uzstāsies Briseles džeza orķestris. Koncertus piedāvā VSIA „Latvijas Koncerti”.

Kopā ar Briseles džeza orķestri Rīgā ieradīsies trompetists Berts Joriss (Bert Joris), kas ar savu talantu iezīmējis pasaules džeza kartē flāmu-beļģu džeza mūziku.

Briseles džeza orķestris ir augstākās kvalitātes džeza ansamblis, mākslinieciski viengabalains, radoši daudzveidīgs un piemērots visplašākajam klausītāju lokam pašu zemē un ārvalstīs.

Portāls „Jazzman” raksta: „Gaumīgs, elegants un lielisks atskaņojums.” Savukārt „Flanders Today” orķestra skanējumu raksturo: „Tīrs skaistums – klasisks, bet vienlaikus drosmīgs bigbenda džezs.”

Briseles džeza orķestra mūziķi dod priekšroku kvalitatīvai oriģinālmūzikai, unikāliem aranžējumiem un izdomas pilnam atskaņojumam. Līdztekus savām programmām Briseles džeza orķestris sadarbojas ar daudziem izciliem viesmāksliniekiem, tostarp Filipu Ketrinu, Tutu Puoani, „Briseles filharmoniķiem”, Rišāru Galjāno, Džanluidži Trovēzi, Mariju Žoao, Keniju Vīleru, Tūtsu Tīlemansu un daudziem citiem. Orķestris regulāri koncertē Beļģijas un arī visas Eiropas ievērojamākajos džeza festivālos. Briseles džeza orķestri 1993. gadā nodibināja Franks Vaganē, Seržs Plims un Marks Godfroids.

Kopš 1999. gada orķestra darbību finansē Flandrijas valdība. Orķestra mājvieta ir Briseles slavenais jūgendstila mākslu centrs „Flagey”.

Briseles džeza orķestris ierakstījis mūziku filmai „The Artist” („Mākslinieks”), kas daudzo godalgu vidū saņēmusi arī „Oskara” balvu par skaņu celiņu.

Kopā ar Briseles džeza orķestri Latvijā ieradīsies trompetists Berts Joriss. Viņam ir lieliska slava gan kā improvizētājam, gan komponistam, gan aranžētājam un pedagogam.

Mūziķis savas karjeras laikā saņēmis vairākus apbalvojumus – gan prestižo džeza mūzikas balvu „Django d’Or”, gan Flandrijas kultūras balvu, gan citas. Joriss bijis viens no džeza fakultāšu līdzdibinātājiem Lēvenē, Briselē un Antverpenē. Viņš līdzās radošajam procesam un koncertēšanai strādā pedagoģisko darbu Hilversimas Konservatorijā un Bernē, kur vada trompetes klasi un bigbendu. 2012. gadā Antverpenes Konservatorija piešķīrusi mūziķim „Maestro Honoris Causa” titulu.

Biļetes uz Briseles džeza orķestra koncertu nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

 

0 komentāri

Komentāru nav