Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmas pirmizrāde Sansebastjanā

Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmas pirmizrāde Sansebastjanā
Publicitātes foto / studija „Lokomotīve”
19-09-2013 A+ A-
Studijā „Lokomotīve” un Uļjanas „Kim” studijā tapusī Latvijas–Lietuvas kopražojuma filma „Spēlmanis” pasaules pirmizrādi piedzīvos prestižajā Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, kas norisināsies no 20. līdz 28. septembrim, informēja studijas „Lokomotīve” pārstāve Zanda Dūdiņa.

Iepriekš Latvijas vārdu Sansebastjanas festivāla vēsturē spoži ierakstījusi Herca Franka dokumentālā filma „Septiņi Simeoni”, kas 1991. gadā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma.

Savukārt „Spēlmanis” ir pirmā Latvijas–Lietuvas kopražojuma spēlfilma, kas tapusi pēdējo divdesmit gadu laikā, un arī pirmā no abu valstu spēlfilmām, kas kopš neatkarības atgūšanas iekļauta šā festivāla programmā. Filma ir tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda „Eurimages” finansējumu.

Filmas centrā ir Vincents – talantīgs ātrās palīdzības mediķis, kurš aizraujas ar azartspēlēm. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likme ir pacientu dzīvība vai nāve. Taču kādā brīdī Vincentam jāizšķiras starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, un romantiskām jūtām. Un šī izvēle kļūst bīstama.

Režisora Igna Jonīna (Ignas Jonynas) kinodarbs ir viena no programmā „New Directors” iekļautajām filmām, kas sacentīsies par galveno balvu – „Kutxa New Directors Award”. Kopumā šajā programmā tiks izrādītas sešpadsmit jauno režisoru pirmās vai otrās spēlfilmas, pārstāvot plašu valstu spektru – no Spānijas, Meksikas un Čīles līdz pat Francijai, Vācijai, Ukrainai un Ķīnai.

Par galveno balvu, kura ir ne vien nozīmīga ikvienam debitējošam režisoram, bet arī finansiāli lielākā šā brīža festivālu apritē, lems starptautiska piecu cilvēku žūrija scenāristes  Marinas Stavenhāgenas (Marina Stavenhagen, Meksika) vadībā. Atbildīgo lēmumu līdz ar viņu pieņems režisors un kopš šā gada – arī Pamplonas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla mākslinieciskais direktors – Oskars Alegria (Oskars Alegria, Spānija), producente Karmena Kobosa (Carmen Cobos, Spānija), Larošelas starptautiskā filmu festivāla mākslinieciskā direktore Sofija Miruza (Sophie Mirouze, Francija) un Karlovi Vari starptautiskā filmu festivāla mākslinieciskais direktors Karels Ohs (Karel Och, Čehija).

Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem A klases festivāliem, kas lepojas gan ar BAFT (Britu filmu un TV akadēmijas,) FIAPF (Starptautiskās kinoproducentu asociācijas), gan FIPRESCI (Starptautiskās kinokritiķu asociācijas) akreditācijām.

Nākamā gada sākumā tiks pabeigta sengaidītā režisora Aika Karapetjana šausmu filma „MOŽ”, un patlaban jau sākti sagatavošanās darbi pie studijas jaunākā projekta – režisora Dāvja Sīmaņa pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas „Pelnu sanatorija”, kuras filmēšanas periods plānots oktobra beigās.

Jaunā filma „Spēlmanis” skatītājus Latvijā sasniegs šā gada nogalē – pēc starptautiskās pirmizrādes Spānijā.

Novērtējot iespēju piedalīties vienā no nozīmīgākajiem pasaules festivāliem, kas pulcēs ļoti daudz prominentu pasaules kino industrijas dalībnieku un preses pārstāvju, Sansebastjanu apmeklēs filmas producents Roberts Vinovskis un operators Jānis Eglītis. Pirmizrādē piedalīsies arī filmas galvenā producente Uļjana Kima (Uljana Kim), kā arī aktieri Vītauts Kaņusonis (Vytautas Kaniusonis) un Ona Meka (Oona Mekas).

Filmas „Spēlmanis” oficiālā mājaslapa:

0 komentāri

Komentāru nav