Top Sudrabkalnam veltīta likteņspēle „Trubadūrs uz ēzeļa”

Top Sudrabkalnam veltīta likteņspēle „Trubadūrs uz ēzeļa”
Edgars Groševs
09-04-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālā teātra OKartes Jaunajā zālē top dzejnieka likteņspēle „Trubadūrs uz ēzeļa” – nepelnīti piemirstā latviešu dzejnieka Jāņa Sudrabkalna un aktrises Birutas Skujenieces attiecību stāsts režisora Valda Lūriņa interpretācijā, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Nacionālā teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča. Iestudējuma pirmizrāde – 24. aprīlī.

Izrādē skanēs Raimonda Paula oriģinālmūzika un muzikālais pavadījums. Lomās: Dita Lūriņa, Gundars Grasbergs un Mārtiņš Brūveris.

Jānis Sudrabkalns ir latviešu dzejnieks, kurš garo padomju periodu tika daudzināts tikai pareizi darinātu, padomju dzimtenei veltītu pantu meistars, apzināti noklusējot viņa estētiski sarežģītās, romantiskās neatkarīgās Latvijas laikā tapušās vārsmas un humoristisko dzeju, ko dzejnieks rakstīja ar Olivereto vārdu. Tādējādi viņa dzejas mantojuma labākā un būtiskākā daļa palikusi plašai publikai nepazīstama, jo virspusē uzslāņojušies padomju konjunktūras garā tapuši darbi trīsdesmit gadu garumā, atšķirībā no Aleksandra Čaka, kura liktenis bija tikpat traģisks, bet kurš padomju laiku piedzīvoja vien piecus gadus.

Valda Lūriņa iecere ir iestudēt Jāņa Sudrabkalna mīlas liriku, saliedējot to vienotā uzvedumā ar plašākai publikai maz zināmajām dzejnieka un aktrises Birutas Skujenieces mīlestības vēstulēm.

Izrādes scenogrāfs – Ivars Noviks; kostīmu mākslinieceKristīne Abika.

0 komentāri

Komentāru nav